İmamoğlu'ndan doğalgaz çıkışı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, "Rakibimiz tarafından açıklama yapılıyor. 'Doğalgaz’a yüzde 10 indirim yaptık.’ Yahu sen kimsin. Siz hangi sıfatla indirim yaptığınızı ifade ediyorsunuz? Hiçbirinizin evinde gaz yakılmıyor. Bu da ayrı bir komedi." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'ndan doğalgaz çıkışı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Maltepe’de "Sivaslı İş İnsanları ve Sanayiciler Buluşması"na katıldı. 

"İstanbul’da 23 Haziran’da bir seçim yaşayacağız" diyen İmamoğlu, "Bu seçim normal bir seçim değildir. Bu seçim yapılmış, hatta sonucu belli olmuş bir seçimin ne yazık ki hukuka aykırı bir biçimde, 16 milyon insanın iradesini gasp ederek bir seçimin yenilenmesidir. Dolayısıyla sanki bu seçim en adil koşullarda, en özgür koşullarda demokrasinin bir parçasıymış gibi yapıldığı izlenimini ortaya koyanlara ben buradan bir dakika diyorum. Kusura bakmayın öyle değil. Bu seçim ne yazık ki Türkiye’nin demokrasi yolculuğuna uğratılan haksız müdahaleyi tekrar düzeltme seçimidir. 23 Haziran, 31 Mart’ta kazanılmış ve sonucu belli olmuş bir seçimin yenilenen haline vatandaşın bu yönüyle iradesini koyacağı bir seçim olacaktır." ifadelerini kullandı. 

"BEKA SORUNU OLMADIĞINI KENDİLERİ SÖYLÜYOR"

İmamoğlu “31 Mart öncesinde birileri beka sorunu diye yerel seçimi tanımladığında, ‘Hayır böyle bir şey yok’ dediğimizde kıyameti kopardılar. Şimdi beka sorunu olmadığını kendileri söylüyor. Değil kardeşim. Hele hele 'tek siyasi kadro bizde var, başka kimsede yok' diyen kibirli anlayışa karşı şunu söylüyorum, şu salondan bile bu şehri yönetecek birkaç kadro çıkar. Kendi insanına güvenmeyen kibirli anlayış, o ülkenin insanına hizmet edemez. Ancak kendine ve yakın çevresine hizmet eder. İstanbul’da yaşanan süreç de tam da böyle bir süreçtir" dedi.

"SİZİ BİR AVUÇ İNSANSINIZ"

"Şu an İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ne yazık ki partizanlık duyguları içine gömülmüş" diyen İmamoğlu, "Salt partizanlık değil, partizanlığın da ötesinde yakın, akraba, eş, dost ilişkisiyle yönetilir hale gelmiştir. Biz diyoruz ki, siz bir avuç insanısınız, bizim derdimiz sizinle başka hiç kimseyle değil. Biz bu şehrin nimetlerini bir avuç insanla değil, 16 milyon insanla paylaşmaya geliyoruz. Bu kadar net" değerlendirmesini yaptı.

"HANGİ SIFATLA BUNU SÖYLÜYORSUN"

İmamoğlu, "Tüm söylemlerimiz kopya ediliyor. Arkadaşlarımla bakıyoruz kelimesi kelimesine kopya ediliyor. Bu beni üzmüyor, sevindiriyor. Çünkü söylediğimiz şeyler İstanbul’un gerçek sorunları. Sadece beni şaşırtan açıklamalar. Yahu 2004’den beri AK Parti iktidarıyla beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yöneten kişilersiniz. Şöyle bir ifadeye siz ne dersiniz, ‘Baktık, inceledik, 800 mahallede hiç kreş yok.’ Bulmuşlar. 15 yıldır siz yöneteceksiniz. Yok. Gelir gelmez yapacağız. Yahu neredeydiniz, nereye geliyorsunuz Dolayısıyla yöneten irade vaatte bulunmaz aslında yapar. Biz ne yaptık. Geldik 18 günde çatır çatır yaptık." şeklinde konuştu.

İmamoğlu, “Rakibimiz tarafından açıklama yapılıyor. ‘Doğalgaz’a yüzde 10 indirim yaptık.’ Yahu sen kimsin Siz hangi sıfatla indirim yaptığınızı ifade ediyorsunuz Eğer yapılmışsa onu Vali Bey açıklasın, anlarım. Komik tarafı var. Yazın ortasında İGDAŞ indirim yaptı. Yani hiçbirinizin evinde gaz yakılmıyor. Bu da ayrı bir komedi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER