Rus Uzay Ajansı’ndan ABD hakkında çarpıcı iddia

Roscosmos, ABD’nin Rusya’nın GPS bağlantısını keseceğini ifade etti. “Rusya derhal kendi GPS sistemine geçmelidir.” şeklinde konuşan Roscosmos Başkanı Rogozin, oldukça netti.

DÜNYA 20.03.2022, 08:27 20.03.2022, 16:21 Başak Çetin
Rus Uzay Ajansı’ndan ABD hakkında çarpıcı iddia

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin, önemli açıklamalarda bulundu. Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği saldırıların ardından hızla başlatılan yaptırımların çerçevesinin git gide genişlediğini kaydeden Rogozin, ABD ile ilgili çok konuşulacak bir iddiayı ifade etti.“Rusya’nın GPS sistemini kesecekler”

“ABD, Rusya’nın GPS sistemini kesecek. Rusya, çok kısa sürede kendi GPS sistemine geçmelidir. ABD şu anda bunu çok kesin bir şekilde düşünüyor.” ifadelerini kullanan Rogozin, Rusya’nın bu durum karşısında kendi alternatif üretimi olan GPS sistemine geçmesi gerektiğini kaydetti. “GPS konusunda alternatifimiz var”

“Ancak ABD’nin bu düşüncesi karşısında ümitsizliğe kapılmamalısınız. Çünkü her akıllı cep telefonunda Glonass isimli bir navigasyon sistemi var. ABD GPS’i kapattığında Glonass devreye girer. İki uygulama da aynı özelliklere sahip.”

Yorumlar (0)
10
açık