Korona Suudları durduramıyor

Dünya yeni tip koronavirüs salgını ile boğuşuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon ise Yemen'i vurmaya devam ediyor. Yemen'e 50 hava saldırısı düzenlendi.

DÜNYA 07.04.2020, 07:26
Korona Suudları durduramıyor

Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerini, dün Yemen'in 6 vilayetine 50 hava saldırısı düzenlemekle suçladı.

İran destekli Husilere bağlı SABA haber ajansının askeri kaynağa dayandırdığı habere göre, koalisyon güçleri, kuzeyde Sada, Amran, Cevf, batıda Hacce, güneyde El-Beyda ve doğuda Marib'e 50 hava saldırısı gerçekleştirdi.

Koalisyon güçlerinin, Marib'in Sirvah ve Meczer ilçelerine 19, Hacce'nin Midi, Harad ve Abes ilçelerine 8, Beyda'nın Natı ilçesine 6, Cevf'in Hab ve eş-Şaf, Bart el-Anan ve El-Hazm ilçelerine 9, Sada'nın El-Bika ve Ez-Zahir ilçelerine 6 ve Amran'a bağlı Rayda ilçesine de 2 hava saldırısı düzenlediği bilgisi paylaşıldı.

Koalisyon güçlerinden Yemen'e 50 hava saldırısı düzenlendiğine dair suçlamayla ilgili olarak açıklama gelmedi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 23 Mart'ta Yemen'de çatışan taraflara Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınının yayılması ihtimaline karşılık tüm saldırıları durdurma çağrısı yapmıştı.

Yemen hükümeti ile Husiler de ateşkes çağrısına olumlu cevap vermişti.

Yorumlar (0)
14
hafif yağmur