İstanbul'da 1 Ocak'ta toplu ulaşım ücretsiz!

İstanbul'da 1 Ocak'ta toplu ulaşım ücretsiz olacak. Yeni yılda İstanbul'da, dini ve resmi bayramları ile sınav günleri ulaşım hizmetinin ücretsiz verileceği belirtildi.

YAŞAM 30.12.2019, 14:01
İstanbul'da 1 Ocak'ta toplu ulaşım ücretsiz!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Aralık’taki toplantısında 2020 yılında ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verilecek günleri tespit etti.

CHP ve AK Parti guruplarının ortak verdiği önerge, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. Kararı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da imzaladı.

Uygulama "İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler), özel halk otobüsleri, metro, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay, teleferik, Şehir Hatları vapurları, toplu ulaşıma entegre özel deniz motorları" için geçerli olacak.

Dini ve resmi bayramları ile sınav günlerinde de ücretsiz olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada, İBB’ye ait toplu ulaşım araçlarının, "yeni yılın bütün dini ve resmi bayramları ile sınav günleri ve okul açılışında" ücretsiz hizmet vereceği kaydedildi.

Yeni yılın ilk günü de İstanbul’da ulaşımın ücretsiz olacağı aktarılan açıklamada, "Ücretsiz hizmet verilecek günler şöyle, 1 Ocak 2020 (Yılbaşı), 23 Nisan (Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı), 1 Mayıs (Emek ve Dayanışma Günü), 19 Mayıs (Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı), 24-25-26 Mayıs (Ramazan Bayramı – 3 Gün), 15 Temmuz (Demokrasi ve Özgürlükler Günü), 31 Temmuz – 3 Ağustos (Kurban Bayramı – 4 Gün), 30 Ağustos (Zafer Bayramı), 29 Ekim (Cumhuriyet Bayramı), 2020 Okul Açılış Günü (Eylül), ÖSYM Sınavları – YKS, YGS, TYT, AYT (Öğrenci ve görevlilere sınav saatlerinde), AÖF Sınavları (Öğrenci ve görevlilere sınav saatlerinde)" denildi.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu