'Hırsızlık' suçundan aranan kadın çatıdaki özel bölmede yakalandı

Kayseri'de aranan şahıslara ilişkin eş zamanlı olarak 101 polisin katılımı ile gerçekleştirilen 'Pençe' operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı. 'Hırsızlık' suçu sebebiyle 25 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan kadın, operasyon sonucunda çatıya yaptırdığı özel bölmede yakalandı. 

YAŞAM 30.09.2022, 13:35 01.10.2022, 13:43 Ömer Aksan
'Hırsızlık' suçundan aranan kadın çatıdaki özel bölmede yakalandı

Edinilen bilgiye göre, 'hırsızlık' suçundan yakalama emri ile aranan şahıslara ilişkin Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından 35 ekipten oluşan 101 polisin katılımı ile 23 farklı adreste eş zamanlı olarak "Pençe" operasyonu gerçekleştirildi.

Hırsızlık suçu bulunan 15 kişi yakalandı

Operasyonda 'hırsızlık' suçu sebebiyle kesinleşmiş 25 yıl hapis cezası bulunan E.S. isimli kadın, çatı katında yaptırdığı özel bölmede yakalanırken, bir şahıs ise kaçmaya çalıştığı esnada çatıda yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda 'hırsızlık', 'silahlı tehdit', 'yağma', 'suç eşyasının satın alınması', 'mala zarar verme', 'alkol ve uyuşturucunun etkisinde araç kullanma' ve 'yaralama' suçlarından 25 yıl ile 4 ay arasında kesinleşmiş hapis cezaları olan 15 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri sona eren 15 kişi, cezaevine sevk edildi. 

E.S.'nin gizli bölmeden alınması ve diğer şahsın çatıda gözaltına alınması polis ekiplerinin kamerasına yansıdı.

Yorumlar (0)