Ali Koç: Nihat Özdemir’e kırgın ve kızgınız!

Galatasaray derbisi öncesi basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkanı Nihat Özdemir hakkında "Fenerbahçe'ye mesai harcamıştır, 6 yıl da beraber çalıştık. Şahsı bir problemim yok. Ancak biz Fenerbahçe olarak Nihat Bey’e kırgın ve kızgınız" dedi.

SPOR 19.02.2020, 16:29 19.02.2020, 17:39
Ali Koç: Nihat Özdemir’e kırgın ve kızgınız!

Ali Koç, Ülker Stadı’nda 1907 Tribünü’nde yapılan toplantıda önemli açıklamalar yaptı.

İşte Ali Koç’un açıklamalarından satır başları:

"Geçen hafta olacaktı bu toplantı ama İdlib’te yaşananlar var. Tabii ki toplantıyı iptal etme kararı aldık. Kahraman askerlerimize rahmet, ailelerine sabır diliyorum."

"Aslında kapsamlı bir toplantı yapacaktık ama dün gece oyun oynanırken kurallar değişti. Demek ki oyun oynanırken de kural değişebiliyormuş. TFF dün bir açıklama yaptı. Bunun üzerine toplantıyı yapmama kararı aldık ama basından yoğun ilgi olduğu için buraya geldik."

"Daha da kötüye gidecek, göreceksiniz"

''Pozisyonlara bütünüyle baktığınızda başka bir resim çıkıyor ortaya. Alanyaspor maçında iki kusurlu gol yedik, kural hatası için başvurduk. Daha başvurumuz bile ulaşmadan 'kural hatası' yoktur diye karar çıktı. Az kalsın WhatsApp üstünden karar alacaklardı. Gaziantep maçında 3 penaltımızı veren Arda Kardeşler sonraki hafta maç alamadı, 3 penaltımızı vermediği maç sonrası maç aldı. Kayserispor maçında 3 penaltımız verilmedi. Yeni Malatyaspor maçında kaçırdığımız penaltının tekrar edilmesi gerekirdi, 1 hafta sonra biz yapınca tekrar edildi. Göztepe maçında 4 dakika 17 saniye bizim golümüz hakkında istişare edildi. Ne konuştular o kadar bilmiyorum. Aut atışına korner verildi, döndü gol oldu. Max Kruse'un, Trabzonspor maçında net golü verilmedi, sesimizi çıkarmadık. Lehimize olsaydı yer yerinden oynamıştı. Alanyaspor maçı bizim için bardağı taşıran damla oldu. Bunlar işin saha içinde yaşananlar bir de saha dışında yaşananlar var. Sezon başından bu yana baktığımızda hakem hataları bariz görünüyor. Hakemler kazandığımız 11 maçın 9'unda bir sonraki hafta maç alamadılar. Hakemler her hafta maç yönetmek ister. Hakemlere verilecek en kuvvetli mesaj, hakem atamalarıdır. Bu aslında ödül ve ceza sistemidir. TFF aldığı kararlarla sadece bizi zayıflatmakla kalmadı, tüm yarışın tamamını kökünden etkiledi. Daha da kötüye gidecek, göreceksiniz.''

"Lehimize ne oldu diye baktık"

"Lehimize ne oldu diye baktık, Ankaragücü maçında Zanka'nın pozisyonunda aut yerine korner dersek anca 2 puan haksız diyebiliriz. Biz 14-15 puandan bahsediyoruz."

"Hakemler cin gibidir atamalarda"

"Hakem dünyasında herkes bilir, hakemler cin gibidir atamalarda. Hakemler atamalara bakarlar, mesajı alırlar. Hakemler bu cesareti nereden buluyorlar? Kör göze parmak, cüretkar kararları bile bile alırlarken kime güveniyorlar?"

"Harcama limitleriyle transfer yapmamızın önü kesildi"

"Transferin son gününe kadar ekside tutulduk. Sadık maaşından fedakarlık yapınca Falette'nin lisansı çıktı. Başka takımlar da izin aldı diyeceksiniz ama onlar biliyordu bunu, biz bilmiyorduk. Harcama limitleriyle transfer yapmamızın önü kesildi.'' 

"Fikstürün geri kalanı belli değil! Bunu inceleyin"

"Sıkıntı yaşayan sadece Fenerbahçe değil. Pek çok kulüp bizim olduğumuz noktaya gelmeye başladı. Şikayet edenin, canı yananın sayısı artacaktır. Bakalım bu hafta menüde ne olacak. Hakem hatası basit, herkese oluyor diyecekler ama resmin bütününe bakınca futbolun olağan akışı ile açıklanamaz! Saha dışındakilere de bakınca öyle oluyor. Görmezden gelemeyeceğimiz seviye geçilmiştir! Göreceksiniz çok kulüp bizim noktamıza gelecek. Türk futbolu, içinde bulunduğumuz sezonda bu güne kadar görülmemiş düzeyde bir futbol mühendisliğiyle karşı karşıya. Saha içinden, saha dışına... Buna fikstürü de ekleyebilirsiniz. Fikstürün geri kalanı belli değil! Bunu inceleyin. Neden 25. haftaya kadar belli?''

''Haziran 2019'da seçim yapıldı, biz çok ümitliydik"

''Haziran 2019'da seçim yapıldı, biz çok ümitliydik. Türk futbolunun yapısal sorunlarını gidermek ve sürdürülebilir rekabetçi hale getirmek için çok hevesliydik. Ama 8 aylık sürede ne kadar naif beklentiler içinde olduğumuzu kabul ettik. Masa başı olaylara çok fazla vakit harcıyoruz ama yapısal sorunlara bu kadar vakit harcamıyoruz."

"İki kişiden bahsedecektim, vazgeçtim"

"TFF'de yöneticilik yapan 2 kişiden bahsedecektim ama şimdilik park ediyorum. Birinin Fenerbahçe'ye karşı olan tutumundan bahsedecektim ama arkadaşlarımın ikazı üzerine şimdilik bu konuya girmeyeceğim."

Nihat Özdemir açıklaması

''Kulübümüze iki haftadır fakslar geliyor. 18 yıl Fenerbahçe'de hizmet vermiş, futbolun içinden gelen, Fenerbahçe'ye mesai harcamıştır, 6 yıl da beraber çalıştık, hayatımızın en zor yıllarından biriydi. Şahsı bir problemim yok. Nihat Özdemir ile şahsi problemim olamaz. Ama söz konusu Fenerbahçe ise orası benim kırmızı çizgimdir. Biz Fenerbahçe olarak Nihat Bey’e kırgın ve kızgınız. Nihat Özdemir bizi tribünleri kışkırtmakla suçladı bir gazete haberinde...Biz Nihat beyin başarılı olmasını istiyorduk, hala daha istiyoruz ama işin neresinden tutacağımızı hesaplamakta zorluk çekiyoruz. Nihat Özdemir, Zorlu toplantımız için iş işten geçtikten sonra başka başkanlarla da görüştüğünü söyledi. Kendisiyle artık ortak bir noktada buluşamayız. Biz Türkiye'nin en büyük kulübünden biriyiz. TFF Başkanı bizi önemsemeli.İnşallah bu olgunluğa hep beraber kavuşuruz."

"Saçma hikayelerine başta kendileri inanıyor"

"Taraftarlarımıza mesajım var: Bu fantastik senaryoları üretenlerle biz mücadele ederiz ama siz tribünlere siyasetin bulaşmasına engel olun. Haksızken haklı duruma düşmeyelim. Ucuz oyunlarla senaryo yazanların, saçma hikayelerine başta kendileri inanıyor. Prim vermeyin.'' 

"Şampiyonluk yarışının dışına itilmeye çalışılıyor"

''Transfer hatalarımız oldu, doğru kadro mühendisliği yapamadık, bunu konuşuyoruz, ders almaya çalışıyoruz ama bunların hiçbiri sistematik hatalara maruz kaldığımız, şampiyonluk yarışının dışına itilmeye çalışıldığımız gerçeğini değiştirmez. Fenerbahçe taraftarı bu size... Biz her şeyin farkındayız. Tek vücut olarak bugün bizi buraya çıkaran zihniyet ile mücadele etmek için hırslıyız. Bu haftadan itibaren bu inançla omuz omuza taraftarımızın desteğiyle tüm maçları kazanarak şampiyon olmak için çalışacağız.''

''Teknolojiyi nimet olarak nitelendirdim ama..."

''Teknolojiyi nimet olarak nitelendirdim. Futbolun içinde de her yerde teknoloji var. Burada kullanan kişilerin niyeti önemli. Pek çok hatayı VAR ile düzeltmek mümkünken, göz göre göre bu yoldan sapılmasında iyi niyet görmüyorum."

"Dört kulüp başkanını toplamak kolay değil"

"Dört başkanın olmasına da gerek yok. Sayın Cengiz ile konuşacağımız konular birikti. Bu belki de sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Bunun faydalı olacağını düşünüyorum. Dört kulüp başkanını toplamak kolay değil, siz inisiyatif alırsanız olur.''

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu