Yine İzmir yine taksiciye saldırı! Aracına aldığı kadın kabusu oldu

İzmir'de, geçtiğimiz günlerde taşlı saldırıya uğrayarak gasp edilen ve ardından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden bir taksi şoförünün ardından, bu sefer de genç bir taksi şoförü aracına aldığı bir kadın yüzünden saldırıya uğradı.

YAŞAM 11.02.2024, 17:41 13.02.2024, 14:26 Buse Önder
Yine İzmir yine taksiciye saldırı! Aracına aldığı kadın kabusu oldu

Taksici Kaya Özel (23), bir kadını aracına aldıktan kısa bir süre sonra aracın arkasından gelen bir saldırgan tarafından durdurularak saldırıya uğradı.

Sürücü koltuğundayken saldırganın yumruklarına hedef olan Özel, aracından indiğinde de saldırıya maruz kaldı. Olay yerinden uzaklaşan taksici, saldırganın kimliğini belirlemek amacıyla polis merkezine başvurdu. Saldırı anı, araç içerisinde bulunan kamera tarafından kaydedildi.

Yaşadıklarını anlattı

Saldırıya uğrayan genç taksici Kaya Özel, yaşadığı olayları anlatarak, "Dayko yokuşu olarak adlandırılan bölgede seyir halindeyken el kaldıran bir bayanı aracıma aldım. Bayan panik halindeydi ve bana 'Durma, devam et' dedi. Birisi küfür ederek aracın arkasından koştururken arkadaki bayan da tereddüt edip aracı durdurdu. O esnada arkadan küfrederek koşturan kişi aracı yakaladı ve bana saldırmaya başladı. Herhangi bir diyalog bile kurmadan direk bana yumruk atmaya başladı. Bu esnada yüzüme vurmaya ve boğazımı tutarken ben ne olduğunu anlayamadım. Sonra araçtan da indirip dışarıda da darbetti beni ve yaklaşık 2 dakika sürdü. Ben aracın içerisindeyken de sonrasında da karşılık veremedim" şeklinde konuştu.

‘Araçtan inen kadınla birlikte saldırdılar’

Saldırganın aracından inen bir kadınla beraber saldırıya devam ettiğini belirten Özel, "Bu esnada başka bir takside bulunan yolcu da indi, sanırım o kişinin arkadaşıymış. O da bana hakaretler edip tehditler savurdu. Bana saldıran kişi de 30'lu yaşlarda iri yapılı birisiydi. Kendinde de değildi ve benle hiç bir diyaloğa girmeden saldırmaya başladı. O saldırı esnasında kadının davranışları da tuhaftı. Ben darbedildiğim anda adamın kucağına attı ve geri çekildi. Adam orada bana dayak atarken hiçbir şekilde araya girip müdahale etmeden, araçtan çantasını almanın derdine düşmüştü" ifadelerini kullandı.

Saldırgan hala yakalanmadı

Saldırıya uğrayan taksici, son günlerde İzmir'de meslektaşlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekerek, "Özellikle İzmir'de son günlerde meslektaşlarımıza uygulanan şiddet olayları çok arttı. Biz ekmeğimizdeyiz, çalışan insanlarız. Hepimizin eşi, dostu, ailesi var. Biz yetkililerden çözüm odaklı önlemler bekliyoruz. Bunun önü alınmazsa her an daha kötü şeyler de başımıza gelebilir" dedi.

Polis merkezine başvuran taksici Kaya Özel'in şikayeti üzerine saldırganın her yerde arandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)