Sele teslim olan Ankara'da yollar ulaşıma açıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Başkent üç gündür yoğun yağış etkisi altında kaldı. Başkentin birçok noktasında etkili olan sağanak nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Aşırı yağış nedeniyle su altında kalan Ayaş Yolu trafiğe kapandı. Sincan’daki Törekent metro istasyonunda ise su baskını yaşandı. Kentte bazı metro seferleri iptal edildi. Kente etkili olan sağanak yağış nedeniyle trafiğe kapatılan Ayaş yolunun bir bölümü, araçların geçişine kısmen izin verilmeye başlandı.

YAŞAM 08.06.2024, 17:48 09.06.2024, 02:31 Hanife
Sele teslim olan Ankara'da yollar ulaşıma açıldı

Ankara’da üç gündür etkili olan sağanak yağış bugünde yaşamı felç etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyardığı Başkent’te öğle saatlerinde şiddetli sağanak bastırdı.

Ayaş Yolu Trafiğe Kapandı

Kentte öğleden sonra başlayıp etkisini artıran sağanak, birçok ilçede yollarda su birikintilerine neden oldu.

Ayaş Yolu da yoğun yağış sebebiyle geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Çok sayıda araç sürücüsü, ekiplerin suyu tahliye etmesini bekledi. Bu arada yolda kalan bazı araçlar, iş makineleri ve forkliftlerle suyun olmadığı alanlara çekildi.

Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, duraklara sığındı.

Yağışın gün içinde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Metro Seferleri Durdu

Metro girişlerini su basması nedeniyle de metro seferleri durduruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yağış sonucu bazı metro istasyonlarında su seviyesinin normal değerlerin üzerine çıktığı belirtilerek, su tahliye çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Çalışmalar sonuçlanana kadar, OSB-GOP-Fatih-Harikalar Diyarı-Devlet Mah. istasyonları arasında hizmet verilemeyeceği aktarılan açıklamada, "Bu güzergahta ulaşım ring otobüsleriyle sağlanacak, metro seferlerimiz de Eryaman 5-Koru istasyonları arasında devam edecektir. Yaşadığımız olağandışı koşullar altında gösterdiğiniz anlayış ve sabır için teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı.Ayaş Yolu trafiğe açıldı

Ayaş yolunda öğleden sonra şiddetlenen yağış nedeniyle biriken suyun tahliyesi için ekipler, yaklaşık 8 saat boyunca yoğun bir çaba sarfetti. Sonuç olarak, yolun her iki yönde de trafik kontrollü olarak açıldı. Ancak, ulaşım her iki yönde de tek şeritten sağlanıyor. Ekipler, su tahliyesi çalışmalarını yolda sürdürüyor.Yorumlar (0)