TFF’den açıklama: Süper lig yayın ihalesi iptal edildi

TFF'den yapılan açıklamada yayıncı kuruluş ihalesinin iptal edildiği açıklandı. Tekliflerin yetersiz olduğu için 2 Mart'a kadar süre verildiği de ifade edildi.

SPOR 29.02.2024, 19:02 Buse Önder
TFF’den açıklama: Süper lig yayın ihalesi iptal edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarına ilişkin Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarını kapsayan yayıncı kuruluş ihalesini iptal etti. TFF tarafından yapılan açıklamada, ihaleye verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması nedeniyle Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, "Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda yayın ihalesi iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

2 Mart’a kadar süre verildi

TFF Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, Yayın İhale Komisyonu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verildi.

Yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 1 Mart 2024 saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyuna duyuruldu.

Yorumlar (0)