Meler'e yumruk atan Faruk Koca serbest! İşte ilk duruşma tarihi
Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçından sonra sahaya girerek Halil Umut Meler'e yumruk atan eski MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, adli kontrol şartıyla salıverildi. 4 sanıklı davada ilk duruşma tarihi de belli oldu.
![Meler'e yumruk atan Faruk Koca serbest! İşte ilk duruşma tarihi](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2023/12/meler_e_yumruk_atan_faruk_koca_serbest_iste_ilk_durusma_tarihi_h108752_9eb2c.jpg)
Trendyol Süper Lig'de 11 Aralık'ta oynanan ve 1-1'lik eşitlikle sona eren MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından yaşananlar, uluslararası spor kamuoyunda gündeme oturdu. Maçın bitiş düdüğünün ardından sahaya giren eski MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, hakem Halil Umut Meler'e yumruk attı.
Adli kontrol şartıyla salıverildi
"Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık", "tehdit" ve "Kasten yaralama" suçlarından cezaevine yollanan Faruk Koca'nın avukatları, tutukluluğa itirazda bulundu. Nöbetçi Ankara Batı Ağır Ceza Mahkemesi, Faruk Koca'nın adli kontrol şartıyla serbest bırakılması kararını verdi.
İlk duruşmanın tarihi belli oldu
Maçın ardından sahaya giren dönemin MKE Ankaragücü Başkanı Koca'nın yumruklu saldırısına uğrayan Koca, yere düştükten sonra tekmelerin hedefi olmuştu. Olayın ertesi günü Faruk Koca tutuklandı. 4 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşması 9 Ocak 2024 tarihinde görülecek.