Fenerbahçe’nin rakibi Belçika liginde rahat kazandı
Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde son 16 turunda rakibi belli oldu. Union Saint-Gilloise takımı, Belçika 1. Ligi'nde Standard Liege'i 2-1 yenerek ligin zirvesindeki yerini korudu.
![Fenerbahçe’nin rakibi Belçika liginde rahat kazandı](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/02/fenerbahcenin_rakibi_belcika_liginde_rahat_kazandi_h111410_7288e.png)
Belçika 1. Ligi'nin 27. haftasında Union Saint-Gilloise, evinde Standard Liege'i konuk etti ve mücadele ev sahibi takımın 2-1 üstünlüğüyle tamamlandı.
Gustaf Nilsson'un 35. dakikada attığı penaltı golüyle Union Saint-Gilloise, ilk yarıda 1-0 öne geçerken, Dennis-Yerai Ayensa'nın 38. dakikadaki golüyle farkı 2'ye çıkardı. Standard Liege, 50. dakikada Moussa Djenepo'nun golüyle skoru 2-1'e getirdi, ancak başka gol olmadı ve ev sahibi ekip galibiyeti elde etti.
Zirvedeki yerini koruyor
Lig liderinin en yakın takipçisi Anderlecht ise deplasmanda Club Brugge'u 2-1 mağlup ederek liderlik mücadelesini sürdürdü.
Bu sezon oynadığı 27 maçta 20 galibiyet, 5 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Union Saint-Gilloise, topladığı 65 puanla liderlik koltuğunda yer alıyor ve Anderlecht'in 8 puan önünde zirvedeki yerini koruyor.