Carlo Ancelotti’den, Arda Güler açıklaması

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, milli futbolcu Arda Güler'in sınırlı süre almasının maç içindeki şartlara bağlı olduğunu belirtti. Ancelotti, genç oyuncunun yetenekli olduğunu vurgulayarak, zamanla daha fazla forma şansı bulacağını söyledi.

SPOR 01.03.2024, 19:02 02.03.2024, 17:23 Buse Önder
Carlo Ancelotti’den, Arda Güler açıklaması

İspanya La Liga'nın 27. haftasında yarın deplasmanda Valencia ile karşılaşacak olan Real Madrid'in Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler'in az süre almasıyla ilgili bir soruyu yanıtladı.

İtalyan çalıştırıcı, "Bu daha çok maç içindeki koşullara bağlı. Onun gibi genç bir oyuncunun kendini ileriye taşıması için oynaması ve kalitesini göstermesi gerektiğine inanıyorum. Ancak bu, takımın ve kulübün futbolcularından çok talepkar olmasıyla biraz çelişiyor. Bu yüzden sabırlı olmamız gerektiğini söylüyorum" şeklinde konuştu.

‘İlerlemek için sahada süre alması çok önemli’

Ancelotti, Arda Güler'in daha fazla oynamak isteğine anlayışla yaklaştığını ifade ederek, "Onun ilerlemesinde sahada süre alması çok önemli. Ama bu bazen takımın, kulübün talepleriyle bazen maçların durumuyla çakışıyor. Ama benim ona olan güvenim çok fazla çünkü çok yetenekli. Elimde fırsat olsa, taraftarımızın onu daha fazla tanıması ve yeteneğini görmesi benim de hoşuma gider. Ama zamanı gelecek" diye ekledi.

Yorumlar (0)