Turgut Altınok’tan emeklilere 5 bin lira vaadine ilişkin açıklama

SİYASET 23.03.2024, 14:32 25.03.2024, 10:58 Hanife
Turgut Altınok’tan emeklilere 5 bin lira vaadine ilişkin açıklama

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, emeklilere 5 bin lira ödeme vaadine ilişkin, “Şu an büyükşehir belediyesi bütçesinin yüzde 4’ünü sosyal desteklere veriyor. Biz bunu yüzde 10-12’lere çıkaracağız.” dedi. Ayrıca Altınok, Mansur Yavaş’ı eleştirerek CHP’li büyükşehir belediyesinin Ankara’nın kaynaklarının düzgün kullanılmadığı söyledi.

Yerel seçime 8 gün kala partilerin seçim kampanyaları da devam ediyor.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Ak Parti büyük Ankara mitinginde sahadan katıldığı yayında Ahmet Örsoğlu’nun sorularını yanıtladı.

En Büyük Problem Trafik Ve Ulaşım

Ankara’da ciddi bir trafik ve ulaşım problemi olduğunu anlatan Turgut Altınok, “Otobüsler balık istifi gibi. Vatandaşlarımız ulaşım probleminin çözülmesini istiyor.” dedi.

Kentsel Dönüşüm

Başkentte kentsel dönüşüm talebinin de olduğunu söyleyen Altınok, “Ankara’da kaldırımlar kırık ve dökük. Kızılay’da dahi kaldırımlar kırık dökük. Ankara hakkını istiyor, hak ettiği hizmeti istiyor.” ifadelerini kullandı.

Emeklilere 5 Bin Lira Ödeme

Altınok’a seçim vaatlerinden olan emeklilere 5 bin lira ödeme sözü de soruldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden sosyal yardımlar için yüzde 4’lük bir pay ayırdığını söyleyen Altınok, “Biz bunu yüzde 10-12’ye çıkaracağız.” dedi.

Altınok, “Ankara’nın kaynaklarını düzgün kullanmama problemi var.” dedi.

Yorumlar (0)