Turgut Altınok açıkladı: ‘Suda yüzde 50 indirim yapacağız’

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, sudan para kazanılmasını eleştirerek, “31 Mart'tan sonra suda yüzde 50 indirim yapacağız. Ankara'nın suyu içilecek" dedi.

SİYASET 27.02.2024, 22:20 Buse Önder
Turgut Altınok açıkladı: ‘Suda yüzde 50 indirim yapacağız’

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören ilçesinde düzenlenen 'Kırıkkaleliler Buluşması' programında açıklamalarda bulundu. Altınok, konuşmasında, "Makamlar, mevkiler gelip geçici, baki olan insan olmaktır. Vakit Ankara vaktidir. Keçiören Belediye Başkanlığı tecrübem var. Bir gecekondu şehrinden, turizm kenti haline geldi. Kale, kule, teleferiğimiz yan yana" ifadelerini kullandı.

‘Ankara gri bir başkent olmayı hak etmiyor’

Altınok, Keçiören Belediyesi'nin bütçesinin Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinin 45'te 1'i olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediyesi'nden daha fazla eser yaptık. Ankara'da trafik ciddi bir problemdir. Belediye başkanı, şehrin sadece 5 yılını değil, geleceğini de planlar. Vereceğiniz oylar geleceğimizin Ankara’sıdır. Ankara’mızın ışığı söndü. Kızılay'da hayat erkenden bitiyor. Ankara gri bir başkent olmayı hak etmiyor. Ankara bir dünya başkenti olmayı hak ediyor. Bütçesi var, 2024 bütçesi 99 milyar. Akyurt'taki fuar alanının kaba inşaatı bitti ama hala açılmadı" açıklamalarında bulundu.

‘Ankara’nın suyu içilecek’

Ankara'da yaşanan ciddi ulaşım sorununa dikkat çeken Altınok, "Ankara artık kabuğunu kırmalı. Ankara hak ettiği yere gelmeli. Ankara, sanayide, ekonomide, sanatta, tarımda Türkiye'de başkent olmalı. Altındağ, Mamak, Etimesgut metrosu başta olmak üzere Törekent'ten, Yenikent'e kadar metro ağlarıyla öreceğiz. Otobüs kuyrukları son bulacak. Geldiğimizde yeni otobüsler alacağız. Duraklarda kuyrukta bekleme dönemini bitireceğiz. Bir de su faturaları var. 'Allah'ın verdiği sudan para mı kazanılır?' Şu an Ankara, en pahalı suyu tüketiyor. 31 Mart'tan sonra suda yüzde 50 indirim yapacağız. Ankara'nın suyu içilecek" dedi.

‘Anka Park’ı kullanıma açacağız’

Altınok, Atatürk Orman Çiftliği'ni eski ruhuna kavuşturacaklarını ve çürüyen Anka Parkı'nı hizmete açacaklarını söyledi. "Atatürk Orman Çiftliği'ni ruhuna tekrar kavuşturacağız. Dev bir akvaryum yapacağız. Çürüyen Anka Park'ı da hizmete açacağız. Altınok'ta ne haram para var, ne kara para vardır. Afişlerinde boy boy resimleri olana kadar keşke yaptığı eserleri olsaydı" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)