Özgür Özel’den erken seçim açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken, "Ben erken seçim çağrısı yapmıyorum" diyerek, erken seçim olması durumunda bunun yine halkın kararına bağlı olacağını belirtti.

SİYASET 02.04.2024, 12:25 03.04.2024, 11:35 Buse Önder
Özgür Özel’den erken seçim açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde ülke genelinde oyların yüzde 37,7'sini alarak birinci parti oldu. Bu sonuçla birlikte CHP, 14'ü büyükşehir olmak üzere toplamda 35 belediye kazandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sözcü gazetesine yaptığı değerlendirmede, "Bundan 10 ay önce altı parti yüzde 25 oy aldık. 'Tek başına yüzde 38 benim oyum' dersek bu kibir olur. Türkiye ittifakının oyu içinde AK Partilisi de var, MHP’lisi de var. DEM’lisi de var. Buradan bir fırsatçılık yapmayacağız" şeklinde konuştu.

Tunç Soyer’e eleştiri geldi

Özel, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i de sert sözlerle eleştirerek, "Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. O yüzden çok kızıyorum ona" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)