Oylar eşit çıktı, muhtar kura ile belirlendi
Erzincan'ın merkeze bağlı Girlevik köyünde, 2 kadın muhtar adayı arasında eşit oy dağılımı yaşanınca, muhtarın belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.
![Oylar eşit çıktı, muhtar kura ile belirlendi](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/04/oylar-esit-cikti-muhtar-kura-ile-belirlendi_17e13.png)
Girlevik köyünün 12 seçmeni 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Köy okulunda kurulan sandıkta, 2 adayın yarıştığı muhtarlık seçimi için oy kullandılar. Sonuçlarında, Edanur Akbaş ve Rukiye Tutan adaylar arasında eşitlik yaşandı; her biri 6 oy aldı. Bu durumda muhtarın belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.
Sandık başkanının yönetiminde tarafsız bir şekilde gerçekleştirilen kura çekiminde Edanur Akbaş'ın adı çıktı. Böylece, Girlevik köyünün yeni muhtarı Edanur Akbaş oldu.