Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete eleştiri: İşi gücü bırakmış kendi içinde kavga ediyor

Çalışmalarına Sakarya'da devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) eleştirilerini sürdürdü. "Ülkenin ikinci büyük partisi işi gücü bırakmış kendi içinde saç saça baş başa kavga ediyor." diye konuşan Erdoğan, "Kendi çıkarlarından kendi şahsi kariyerlerinden başka hiçbir şeyli gözleri görmüyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, terörle mücadeleye ilişkin de önemli mesajlar verdi.

SİYASET 24.02.2024, 15:51 Hanife
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete eleştiri: İşi gücü bırakmış kendi içinde kavga ediyor

AK Partisinin Sakarya Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete eleştirilerini sürdürdü.

"Cumhurbaşkanı adayı diye karşımıza çıkardıkları genel başkanlarını çiğneyip geçtiler. Onun yanında cumhurbaşkanı yardımcısı diye şehir şehir dolaştırdıkları isimlerin ne olacağı belli değil." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele vurgusu da yaptı: "Bölücü terör örgütüne karşı mücadele yürütüyoruz. Bu cennet vatanı işgalcilere hainlere emperyalistlerin tetikçiliğini yapan teröristlere teslim etmedik. Artık içerde terör örgütleri kalmadı." İfadelerine yer verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“Geçen sene mayıs ayında tarihimizin en kritik seçimlerinden birini yaşadık. 14,28 Mayıs seçimleri, Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde daima örnek gösterilecektir. Sonuçları açısından da mayıs seçimleri bir dönüm noktasıdır. Nasıl bir badire atlattığımızı daha iyi görüyoruz.

Karşımızdaki ittifakın bugünkü durumunu gördükçe Türkiye'nin ve Türk milletinin verilmiş sadakası varmış diyoruz. Sakaryamız iradesine sahip çıkarak yine destan yazdı. Yüzde 65'er oy oranıyla bize destek veren bütün Sakaryalı kardeşlerime şükranlarım sunuyoruz.

Şu anda meydanda 60 bin kişi var. Zaten Sakarya'ya da bu yakışır.”

CHP'YE ELEŞTİRİLER

Konuşmasında muhalefete yüklenmeye devam eden Erdoğan, “Ülkenin ikinci büyük partisi işi gücü bırakmış kendi içinde saç saça baş başa kavga ediyor. Cumhurbaşkanı adayı diye karşımıza çıkardıkları genel başkanlarını çiğneyip geçtiler. Onun yanında cumhurbaşkanı yardımcısı diye şehir şehir dolaştırdıkları isimlerin ne olacağı belli değil. Kendi çıkarlarından kendi şahsi kariyerlerinden başka hiçbir şeyleri gözleri görmüyor. Bunlar tek parti döneminden beri hep böyleydiler.” İfadelerine kullandı.

TERÖRLE MÜCADELE

Bölücü terör örgütüne karşı mücadeleyi sürdürdüklerini belirten Erdoğan, “Terör örgütleri askeriyle polisiyle kadını yaşlısı genci ve hatta bebeğiyle on birlerce insanımızı katlederek bizden kopardı. Ödediğimiz bedelin haddi hesabı yok. Bu cennet vatanı işgalcilere hainlere emperyalistlerin tetikçiliğini yapan teröristlere teslim etmedik. Artık içerde terör örgütleri kalmadı.”dedi.

MİLLİ GURURLARIMIZDAN KAAN

Türkiye’nin yerli savaş uçağını eleştirenlere de değinen Erdoğan, “Dünyada 5. nesil savaş uçağı yapabilen 4 ülke arasına girmemizin gururunu yaşamayanlar, dönüp kalplerindeki ülke ve millet sevgisini bir sorgulasın.” İfadelerini yer verdi.

“Güney sınırımız boyunca bir teröristan kurmaya teşebbüs ettiler.” Diyen Erdoğan; gerçekleştirilen sınır ötesi harekatlarla bu senaryoyu da yırtıp attıklarını, İHA, SİHA ve AKINCI ile teröristleri yok ettiklerinin altını çizdi.

“KAAN savaş uçağına, Anadolu gemisine, Akıncı'ya, Kızılelma'ya, ANKA'ya, Altay tankına, çeşit çeşit füze sistemlerine sahip olmak bizim için beka meselesidir.” Diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“40 yıldır terör örgütlerine karşı mücadele diyoruz. Nerede bir terörist varsa bulup başını eziyoruz. Son teröristi etkisiz hale getirene kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Türkiye ve Türk milleti olarak bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamak istiyorsak güçlü bir orduya ve savunma sanayiine sahip olacağız.”

İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI

Erdoğan Gazze’de yapılan katliama da değinerek şu ifadelere yer verdi:

“70 binden fazla sivil yaralandı. Ne batılı güçler ne de BM Güvenlik Konseyi İsrail'in vahşetini önleyecek işe yarar bir çaba göstermediler. 140 gündür İsarail'in işlediği insanlık suçlarını izliyorlar. BM Güvenlik Konseyi, İsrail'e acil ateşkes çağrısı bile yapmıyor, yapamıyor.”

"ENGEL OLDULAR"

Erdoğan, “Müttefik dediğimiz ülkeler ihtiyacımız olan silahları vermedi, tabanca almamıza dahi engel oldular.

Eser ve hizmet siyaseti yapıyoruz. Türkiye'nin her karış toprağı yatırımlarla istida de ediyor.” dedi.

Yorumlar (0)