Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze mesajı: Nazileri aratmadılar!

Filistinli masum insanların İsrail'in Nazileri aratmayan saldırılarının hedefi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İslam ülkelerinin ortak tepki vermesi ve ortak hareket etmesi için diplomatik temaslarımızı sürdürüyoruz” dedi.

SİYASET 09.02.2024, 11:23 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze mesajı: Nazileri aratmadılar!

İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu 5’inci Genel Kurulu’na bir video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üyeleri selamlayarak konuşmasına başladı. “Nazik davetiniz için teşekkür ediyor, İslam İşbirliği Gençlik Forumu 5’inci Genel Kurulu’nun başarılı geçmesini diliyorum. Genel kurulun siz gençlerimizle birlikte tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam dünyasının dört bir yanından forum vesilesiyle ülkemize teşrif eden misafirlere hoş geldiklerini söyledi.

Müslüman gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ediyoruz

İslam Gençlik Forumu’nun çok geniş bir coğrafyada yürüttüğü çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2004 yılında tohumunu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'le birlikte attıkları gençlik forumunun, başkan ve ekibinin de gayretleriyle giderek adından daha fazla söz ettirdiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslam Gençlik Forumu'nun bugün Asya'dan Afrika'ya, Amerika'dan Arap yarımadasına kadar geniş bir coğrafyada Müslüman gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Filistinli kardeşlerimiz İsrail’in Nazileri aratmayan saldırının hedefi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslüman gençlerin ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda güçlenerek, özgüvenli yetişmeleri için geniş bir yelpazede çalışmalar gerçekleştiren forumu tebrik etti. Müslüman gençler olarak sizlerin birlikte hareket etmenizin ne kadar hayati öneme sahip olduğunu 7 Ekim'den bu yana Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan katliamlarda bir kez daha müşahede ettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyanın gözleri önünde İsrail'in işgalci güçleri, çoğu çocuk ve kadın 28 bin Filistinli kardeşimizi canice şehit ettiğini hatırlattı. İsrail'in doğrudan sivilleri hedef alan bombardımanları sonucu 67 binden fazla Filistinli masum yaralandığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İbadethaneler, okullar, hastaneler ve sivil altyapıya dair ne varsa İsrail'in Nazileri aratmayan saldırılarının hedefi oldu” diye konuştu.

Bağımsız Filistin Devleti kuruluncaya kadar mücadelemizi devam ettireceğiz

Bu saldırılar karşısında Türkiye’nin Filistinlilerle tam bir dayanışma içinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, insani yardım malzemelerinin ulaştırılmasından kanser hastalarının ülkemize getirilerek tedavilerinin sağlanmasına kadar pek çok adım attıklarını söyledi. Uluslararası alanda İsrail'in işlediği insanlık ve savaş suçlarının gözlerden kaçırılmaması adına yoğun çaba harcadıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam ülkelerinin Gazze'deki İsrail zulmüne ortak tepki vermesi ve ortak hareket etmesi için diplomatik temaslarımızı sürdürdüklerini aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Filistin'de işgal politikaları ve katliamlar sona erinceye, 1967 sınırları temelinde başkenti Kudüs olan bağımsız, egemen ve toprak bütünlüğü haiz bir Filistin Devleti kuruluncaya kadar mücadelemizi devam ettireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu takdir etti

İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun Filistin davasında her daim sergilediği dirayetli ve aktif duruşu takdirle karşıladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbim sizlerden razı olsun diyorum. Sizlerden ülkelerinize döndüğünüzde tüm vatandaşlarınıza, özellikle genç kardeşlerimize bizden selam iletmenizi rica ediyorum. İslam İşbirliği Gençlik Forumu 5’inci Genel Kurulunun başarılı geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)