Çıldır'da kura sonucu AK Parti adayı başkan seçildi
Çıldır’da AK Parti ve CHP adaylarının her ikisi de 452’şer oy aldı. Her iki taraftan yapılan itirazlar sonucunda yeniden seçim yapıldı. Sayımın ardından netice değişmeyince yapılan kurada AK Parti adayı Kemal Yakup Azizoğlu'nun ismi çıktı.
![Çıldır'da kura sonucu AK Parti adayı başkan seçildi](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/04/cildir_da_kura_sonucu_ak_parti_adayi_baskan_secildi_h112958_154bc.png)
31 Mart Yerel Seçimleri’nin tamamlanmasının arından Ardahan'ın Çıldır ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Seçimde aday olan CHP'nin adayı Nurettin Aygün ile AK Parti'nin adayı Kemal Yakup Azizoğlu zarfların açılmasının ardından 452'şer oyun sahibi oldu. Oyların yeniden sayılmasa da sonuç değişmedi.
Seçim kuruluna itiraz edildi
Oyların eşit çıkmasının ardından hem CHP hem de AK Parti’nin seçim kuruluna yaptığı itiraz reddedildi. Ardından seçim kurulunda partililerin huzurunda kura çekimi yapıldı. Kurada, AK Parti adayı Kemal Yakup Azizoğlu'nun ismi çıktı.
Ardahan'ımıza hayırlı olsun
Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Azizoğlu, “Kazandık, ilçemize Ardahan'ımıza hayırlı olsun” dedi.