CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşcü, hayatını kaybetti
CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşcü, Şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingilil’in cenaze töreninde geçirdiği kalp krizi sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
![CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşcü, hayatını kaybetti](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/02/chp_osmaniye_il_baskani_mehmet_orhun_doguscu_hayatini_kaybetti_h110582_bbab5.png)
CHP Osmaniye İl Başkanı Mehmet Orhun Döğüşcü, 51 yaşında, geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü Osmaniye Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Döğüşcü, Şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingilil’in cenaze töreninde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.
Kalp krizi geçirdiği belirlenen Döğüşcü, yoğun bakım servisinde tüm müdahalelere rağmen sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Evli ve 1 çocuk babası olan Döğüşcü'nün cenazesi, Kadirli İlçesi Cığcıklı köyünde ikindi namazının ardından defnedilecek.
Parti’den açıklama geldi
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya Gedik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyet Halk Partimizin yılmaz neferi il başkanımız Mehmet Orhun Döğüşçü’yü kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.
Özgür Özel’den taziye mesajı
CHP Genel Başkanı Özgür Özel de sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, "Geçirdiği kalp krizinin ardından yaşamını yitirdiğini büyük üzüntüyle öğrendiğim Osmaniye İl Başkanımız, kardeşim Mehmet Orhun Döğüşçü'ye Allah’tan rahmet, ailesine, örgütümüze ve Osmaniye'ye başsağlığı diliyorum" açıklamalarında bulundu.
Geçirdiği kalp krizinin ardından yaşamını yitirdiğini büyük üzüntüyle öğrendiğim Osmaniye İl Başkanımız, kardeşim Mehmet Orhun Döğüşçü'ye Allah’tan rahmet, ailesine, örgütümüze ve Osmaniye'ye başsağlığı diliyorum. pic.twitter.com/Iqp5MzGkNK
— Özgür Özel (@eczozgurozel) February 5, 2024
Mehmet Orhun Döğüşcü, CHP Osmaniye İl Başkanlığı için 8 Ekim 2023 tarihinde yapılan olağan kongrede 93 oy alarak başkanlığa seçilmişti.