Burak Özdil, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti

Tarsus'ta İYİ Parti'nin İlçe Başkanı olan Burak Özdil, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Özdil, yaptığı açıklamada, "1 Nisan 2024 itibarıyla İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Lütfen haklarınızı helal ediniz. Varsa benim hakkım sizlere helal olsun" ifadelerine yer verdi.

SİYASET 01.04.2024, 17:57 02.04.2024, 17:13 Buse Önder
Burak Özdil, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti

İYİ Parti'nin Tarsus İlçe Başkanı Burak Özdil, başarısızlıkla sonuçlanan bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek, istifa kararını kamuoyuna duyurdu. Özdil, yaptığı açıklamada, "Sevgili yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, değerli yol arkadaşlarım, sizlerle iki yılı bulan uzun ve yorucu bir dönem geçirdik" ifadeleriyle süreci değerlendirdi.

Açıklamasında birlikte yaşanan deneyimlere vurgu yapan Özdil, "Birlikte çok güzel işler yaptık. Birlikte dayanışma içerisinde olduk. Güldük, eğlendik, yeri geldi birlikte üzüldük. Bu yolları sizlerle yürümekten ben onur ve gurur duydum. İlk günden son ana kadar bir arada kalan, birlikte duran her bir arkadaşıma şükranlarımı bir borç biliyorum. İyi ki varsınız. İyi ki bu yolları birlikte yürümüşüz" şeklinde duygularını dile getirdi.

‘Yeni yüzlere yol açmak gerekiyor’

Siyasi hedeflerine ulaşamamanın verdiği hayal kırıklığına da değinen Özdil, "Fakat geldiğimiz noktada istediğimiz siyasi başarıyı elde edemediğimizi bizlere gösteriyor. Bu sonucun gereğini yapmak, yeni fikirlere, yeni yüzlere yol açmak, demokrasinin gelişimine katkı sunmak gerekiyor" dedi.

Yorumlar (0)