Akşener'den CHP'ye 'bildiri' tepkisi: Koltuk meraklısı fırsatçılarla...

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Haine hain diyemeyen, sözde demokrasi havarisi riyakarlarla oy kazanma uğruna, bölücülüğe ses çıkaramayan koltuk meraklısı fırsatçılarla da, mücadele ediyoruz” dedi.

SİYASET 27.12.2023, 11:25 Şeyda Gül
Akşener'den CHP'ye 'bildiri' tepkisi: Koltuk meraklısı fırsatçılarla...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’de düzenlenen partisinin grup toplantısında hitap etti. 12 ilimizde; 12 yiğidimizin, 12 canımızın, 12 evladımızın şehit edildiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Akşener, “Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Yüce Allah onları, peygamber efendimize, komşu kılsın” dedi.

Sadece iktidarla da mücadele etmiyoruz

“Düşünün ki 24 saatte, 12 şehit verilen millî bir acıda bile kendi evlatlarına millî yas ilan etmeyi çok gören bir büyük vicdansızlıkla mücadele ettiklerini anlatan Akşener, terörle mücadelede bile hamasetin arkasına sığınan, bir büyük ciddiyetsizlikle mücadele ettiklerini söyledi. Çok değil, daha 1 yıl önce 'Şu kadar terörist kaldı', 'Ayakkabı numaralarını bile biliyoruz', 'Terörü bitirdik' diye, millete yalan söylediklerini vurgulayan Akşener, “Yalan söyleyen dün verdikleri sözlerin bugün hesabını veremeyen bir büyük basiretsizlikle mücadele ediyoruz ve ne yazık ki, sadece iktidarla da mücadele etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Oy kazanma uğruna bölücülüğe ses çıkaramayan koltuk meraklısı fırsatçılarla da mücadele ediyoruz

Aynı zamanda milletin vicdanını temsil eden bu kutlu çatının altında PKK terörünü, aklama peşine düşenlerle de mücadele ettiklerini kaydeden Akşener, terörist başına methiyeler düzme yarışına girenlerle de mücadele ettiklerini söyledi. Haine hain diyemeyen sözde demokrasi havarisi riyakarlarla oy kazanma uğruna bölücülüğe ses çıkaramayan koltuk meraklısı fırsatçılarla da mücadele ettiklerinin altını çizen Akşener, işte bu yüzden İYİ Parti olarak sonda söyleyeceklerini en başta söylediklerini vurguladı. Akşener, “Adı sürekli olarak değişen; ama terörist başına duyduğu sevdası, bir türlü değişmeyen, bir sözde siyasi partinin bizim gözümüzde, siyasi meşruiyeti yoktur” şeklinde konuştu.

Öcalan’ın 'Kürtlerin bir değeri' olarak pazarlanmasını asla kabul etmiyoruz

Kürt vatandaşları kendilerine kalkan olarak kullanıp terörü aklamaya kalkanların Gazi Meclisimizde yeri olmadığının altını çizen Akşener, Öcalan Kürtlerin bir değeridir diye yapılan, bir açıklamanın da emir aldıkları hainlerin dışında bu vatanın hiçbir evladında karşılığı olmadığını vurguladı. İYİ Parti olarak on binlerce insanımızı, katleden bir caninin 'Kürtlerin bir değeri' olarak pazarlanmasını asla kabul etmediklerini aktaran Akşener, “Çünkü bizim için Kürtler elinde on binlerin kanı olan bir teröristle, aynı cümlede anılamayacak kadar değerlidir. Çünkü Kürtler merttir, namusludur, vicdanlıdır. Kürtler bu vatanın, has ve şerefli evlatlarıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)