Yapay Zeka cevapladı: Shakira yeni düetini kimle yapmalı?

İspanya'daki bir araştırmada, şarkıcılar arasındaki iş birliğinin sanatçıların statüsünü artırdığı ortaya çıktı. Bunun üzerine yapay zeka, Shakira'nın düet yapacağı bir sonraki şarkıcının kim olması gerektiği sorusunu yanıtladı.

MAGAZİN 27.01.2024, 10:57 29.01.2024, 09:55 Hanife
Yapay Zeka cevapladı: Shakira yeni düetini kimle yapmalı?

İspanya'daki Navarra Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, sanatçıların diğer şarkıcılarla düetlerinin başarılarını artırdığı ifade edildi. Çalışmada, iş birliğinin sanatçıya güç ve statü kazandırdığı öne sürüldü.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre; yapay zeka destekli bir programla gerçekleştirilen araştırmada, 25 Avrupa ülkesinde 2011-2018'de radyolardaki şarkıların haftalık çalınma oranları incelendi.

Aynı hafta içinde hem düet hem de solo parçalar yayımlayan isimler ele alınırken; düet şarkıların çalınma oranının en az yüzde 4,6 arttığı görüldü.

Shakira ve Rihanna'nın 2014'te yayımladığı "Can't Remember to Forget You" parçasıyla, iki şarkıcının ekonomik, sosyal ve kültürel sermayelerinin arttığı görüldü. Bunun üzerine Shakira'nın bir sonraki düetini kimle yapması gerektiği de incelendi.

Yapay zeka cevapladı

Yapay zeka Shakira'nın Juanes, Dua Lipa, Calema ve Eros Ramazzotti gibi isimlerle yapacağı olası düetleri değerlendirdi.

Shakira'nın kariyerinde en olumlu etki yaratacak düetin, İtalyan besteci Ramazzotti'yle yapılacak çalışma olarak belirlendi.

Kolombiya'da dev heykel

Ayrıca dünyaca ünlü şarkıcı Shakira, geçtiğimiz ay memleketi Kolombiya'da dev bir heykel ile onurlandırıldı. Latin müziğin sevilen isminin devasa heykeli şarkıcıya benzerliğiyle görenleri şaşırttı.

Unutulmaz performans

Öte yandan, 2023 MTV Video Müzik Ödülleri'nde Latin şarkıcı Shakira, Michael Jackson Video Vanguard (Öncü) Ödülü'nün sahibi olmuştu.

Son dönemde 12 yıl birlikte olduğu Gerard Pique tarafından aldatılmasıyla gündeme gelen 46 yaşındaki Kolombiyalı şarkıcı, gecedeki performansıyla gündem olmuştu.

Yorumlar (0)