Gamze Özçelik, Reshad Strik ile dünya evine girdi

Eski oyuncu ve Umuda Koşanlar Derneği kurucusu Gamze Özçelik'in oyuncu Reshad Strik ile evlendiği ortaya çıktı.

MAGAZİN 08.06.2024, 19:10 10.06.2024, 09:39 Şeyda Gül
Gamze Özçelik, Reshad Strik ile dünya evine girdi

İlk evliliği Uğur Pektaş ile yollarını ayırmasının ardından yeni bir aşka adım atan Gamze Özçelik, yeniden nikah masasına oturdu. Uzun zamandır özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden Gamze Özçelik'in Reshad Strik ile evlendiğini çiftin ortak arkadaşları duyurdu. "Ortak bir yazı daha oldu kardeşim ile. Aynı günde evlenmek de dahil oldu. Ne kadar şükür etsem az... Çok mutluyum aynı zamanda çok da hüzünlü" ifadelerine yer verilen paylaşımda, arkadaşı Özçelik'in düğününde olmayı çok istemesine rağmen gidemediğini kaydetti. Çifte "Rabbim Mekke'ye Medine'ye Afrika kıtasına tüm mazlum coğrafyalara birliktelik, umuda koşmak nasip olsun kıymetlim. Allah iki cihan saadeti nasip etsin. Kördüğüm gibi bir sevgi hanesi nasip etsin" temennisinde bulunan arkadaşları, ömür boyu mutlu olmaları dileklerinde bulundu.

Reshad Strik kimdir?

22 Haziran 1981 tarihinde, Avustralya'nın Canberra şehrinde Boşnak kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Reshad Strik, Avustralya'nın Central Coast bölgesinde büyüdü. İlk gençlik yıllarında sörf ve boks ile ilgilenen Reshad Strik, ulusal bir reklam filminde rol aldıktan sonra Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi'ne katıldı. Mezun olduktan sonra "Blue Heelers" adında bir televizyon şovuna konuk olan Strik, "Headland" adlı dizide rol almasının ardından ABD'nin Los Angeles şehrine gitti. Amerika’da ilk olarak "Tepenin Gözleri 2"de "Mickey" adlı bir Amerikalı askerini canlandıran Strik, sonrasında ise ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın “A Public Affair” klibinde rol aldı.

Hong Konglu yönetmen Fruit Chan'ın psikolojik gerilim filmi olan "Don't Look Up" filminde ilk kez başrol olarak yer alan Strik, 2010 yılında Saraybosna'da dünyaevine girdi. Bosna Hersek'te iki uzun metrajlı film ve reklam çalışmaları yapan Strik, 2013 yılında Türkiye'ye geldi. 2014 yılında "Filinta" dizisinde rol alan Strik, ardından 2015 yılında, "Diriliş Ertuğrul" dizisinde "Ömer" karakterini canlandırdı.

Yorumlar (0)