Netanyahu: Gazze'deki tüm esirleri canlı ya da ölü geri getirene kadar durmayacağız

Gazze'deki 4 İsrailli esirin kurtarılmasından sonra açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Görevi tamamlayıp, kaçırılan tüm insanları (Gazze'deki İsrailli esirleri) canlı ya da ölü evlerine geri getirene kadar durmayacağız" ifadelerini kullandı.

DÜNYA 08.06.2024, 19:33 Şeyda Gül
Netanyahu: Gazze'deki tüm esirleri canlı ya da ölü geri getirene kadar durmayacağız

İsrail'in Maariv gazetesinin aktardığı haberde, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun önemli açıklamalarda bulunduğu ifade edildi. Netanyahu'nun Savunma Bakanı Yoav Gallant, Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İç İstihbarat Teşkilatı Şin-Bet'in Başkanı Ronen Bar ve Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde bulunan Nusayrat Mülteci Kampı'ndaki operasyonu yöneten ekibe teşekkürlerini ilettiği bilgisine yer verilen haberde, gelecekte de bunu yapmaya kararlı oldukları ifade edildi. Haberde, Netanyahu'nun "Görevi tamamlayıp, kaçırılan tüm insanları (Gazze'deki İsrailli esirleri) canlı ya da ölü evlerine geri getirene kadar durmayacağız" sözlerine vurgu yapıldı. 

İsrail ordusu 4 esirin kurtarıldığını duyurmuştu

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlendiği ifade edildi. İki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığı belirtilen açıklamada, sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisine yer verildi. 

210 kişi öldürüldü

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere eş zamanlı şekilde kara, hava ve denizden yoğun şekilde saldırılar düzenledi. Saldırılarda 210 kişinin ifade edilirken, en az 400 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Yorumlar (0)