Özkan Uğur'un anısını yad ettiler

İnönü Üniversitesi Çok Sesli Korosu, müzik dünyasının unutulmaz ismi Özkan Uğur'u anarak, onun ve MFÖ'nün efsanevi şarkılarını büyük bir coşkuyla seslendirdi. Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan ise, paylaştığı video ile “Özkan Uğur’un adını yaşatmak hepimizin görevidir. İnşallah bu konserlerin devamı gelecektir. Bundan eminim” mesajını verdi.

KÜLTÜR-SANAT 20.05.2024, 17:52 20.05.2024, 17:59 Melina Ay
Özkan Uğur'un anısını yad ettiler

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konser, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Konser, Özkan Uğur'un sanatını ve ruhunu onurlandırırken, MFÖ'nün sevilen melodileri İnönü Üniversitesi Çok Sesli Korosu'nun etkileyici performansıyla yeniden canlandı.

Etkinliğe, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adil Başkıran, İnönü Üniversitesi Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Ünal İmik ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz katıldı. Anma konseri, üniversite mensuplarını ve Malatya halkını bir araya getirerek unutulmaz bir gece yaşattı. Doç. Dr. M. Güneş Açıkgöz'ün şefliğinde sahne alan koro, Özkan Uğur’un müzikal mirasını yaşatırken, MFÖ'nün şarkılarıyla izleyicilere duygusal bir yolculuk sundu. Performansın sonunda, sanatçıya olan derin sevgi ve saygı, coşkulu alkışlarla ifade edildi.

“Özkan Uğur’u yaşatmak hepimizin görevi”

Konserin bir diğer duygusal anı, Özkan Uğur’un eşi Aysun Aslan’ın gönderdiği video mesajıydı. Aslan, mesajında şunları söyledi:

“Özkan Uğur'umuzu kaybedeli aylar oldu ama bana yıllar gibi gelen aylar oldu. Kendisini unutmak benim açımdan mümkün olmadığı gibi sizler açısından da öyle olduğunu düşünüyorum. Nitekim aldığım bu güzel konser haberi beni çok sevindirdi. Oğlumu da çok sevindirdi. İlginize çok teşekkür ediyoruz. Özkan Uğur’un adını yaşatmak hepimizin görevidir. İnşallah bu konserlerin devamı gelecektir. Bundan eminim. Malatya İnönü Üniversitesi Çok Sesli Korosu'nun tüm üyelerine ve Doç. Dr. Güneş Açıkgöz’e, hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Daha nice konserlere inşallah. Hoşçakalın. Başarılar diliyorum”

Bu anlamlı gece, Özkan Uğur’un müzikal mirasını yaşatmak ve onu anmak adına önemli bir adım oldu. Katılımcılar, duygusal anlar yaşarken, Özkan Uğur'un müziğinin ve hatırasının değerini bir kez daha derinden hissetti.

Yorumlar (0)