Sivilleri öldüren PKK korucuları suçluyor

PKK terör örgütü, 18 Mayıs günü Bitlis'te odun toplamaya giden 6 vatandaşın üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açanların güvenlik korucuları olduklarını iddia ediyor. Örgütün, bölge halkının tepkisini güvenlik güçlerine yönlendirmeye çalıştığı tespit edildi.

GÜNDEM 11.06.2019, 11:34 11.06.2019, 11:45
Sivilleri öldüren PKK korucuları suçluyor

Bitlis'in Yukarıölek köyü kırsalında 18 Mayıs'ta odun toplamaya giden 6 vatandaşın üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açan ve bir üniversite öğrencisinin hayatını kaybetmesine neden olan PKK terör örgütünün, sivilleri hedef aldığı bu saldırıyı, güvenlik korucuları tarafından yapılan bir eylem gibi gösterme çabasında olduğu ortaya çıkarıldı.

Güvenlik güçleri tarafından icra edilen başarılı operasyonlar sonucu iyice köşeye sıkışan PKK terör örgütü, güvenlik güçlerinin karşısına çıkacak gücü kalmayınca sivillere saldırmaya başladı.

Üniversite öğrencisi genç hayatını kaybetmişti

Bitlis'in Merkez ilçesi Yukarıölek köyü kırsalında 18 Mayıs'ta akşam saatlerinde, odun toplamaya giden 6 vatandaşın üzerine PKK/KCK terör örgütü mensupları tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açılmış, hain saldırıda Bitlis Eren Üniversitesi öğrencisi olduğu öğrenilen ve okul ihtiyaçlarını gidermek ve ailesine yardımcı olmak amacıyla orman işlerinde çalışan 24 yaşındaki Davut Coşkun yaralanmıştı. Coşkun, Bitlis Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti.

Halkın tepkisini güvenlik güçlerine yönlendirme çabası içinde

Örgütün, sivillere yönelik yaptığı bu saldırıyı, güvenlik korucuları tarafından yapılan bir eylem gibi gösterme çabasında olduğu, bu şekilde bölge halkının tepkisini güvenlik güçlerine yönlendirmeye çalıştığı ortaya çıkarıldı.

Üst düzey güvenlik yetkilileri, sivillere yönelik saldırılarını olağan hale getiren kanlı terör örgütünün yeni stratejisini vatandaşların fark ettiğini ve tepki gösterdiklerini aktardı.

Yorumlar (0)