Sağlık’ta şiddetin sonu gelmiyor! Bu sefer de doktora saldırdılar

Kahramanmaraş’ta ilaç yazdırmak isteyen H.K. isimli kişi, Aile Hekimi İlber Yerli’ya bıçakla saldırdı. Doktor saldırıdan, kendini odaya kilitleyerek kurtuldu. Polis, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

GÜNDEM 19.05.2024, 15:30 Melina Ay
Sağlık’ta şiddetin sonu gelmiyor! Bu sefer de doktora saldırdılar

Olay, cuma günü Kahramanmaraş’ın Piri Reis Mahallesi’ndeki Karacaoğlan Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. İddiaya göre, H.K., Aile Hekimi İlber Yerli’ye ilaç yazdırmak istedi. Görüşme sırasında agresif tavırlar sergilediği öne sürülen H.K, hakaret ederek doktoru itekledi. Aile Sağlığı Merkezi’nin güvenlik kamerası tarafından da kaydedilen olayda H.K. daha sonra cebinden bıçak çıkararak, saldırdı. Dr. İlber Yerli odasına girip kapıyı kilitledi. H.K. ise kapıyı zorlayarak açmaya çalıştı. Koridordakiler H.K’ye engel olmak isterken, saldırgan kapıyı açmak için çalışmaya devam etti. Ancak başarılı olamadı. Saldırgan bir süre sonra merkezden ayrılırken, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ise doktorun bilgisine başvurup, güvenlik kamerası görüntülerini izleyerek H.K’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Saldırıyı gerçekleştirdikten sonra…

H.K'nin bıçakla doktora saldırdığı anlarda koridorda bulunan bir kişinin rahat tavırları dikkat çekti. Saldırı esnasında, koltukta rahatça oturarak cep telefonuyla konuşan ve hiçbir şey olmamış gibi davranan bu kişi, konuşmasına devam ederek normal bir şekilde davrandı. İsminin belirlenemediği bu kişi, telefon görüşmesini tamamladıktan sonra bir süre H.K.'yi izledi ve ardından koridordan ayrıldı.

Yorumlar (0)