Kadın komandolardan çılgın gösteri: Görenler gözlerine inanamadı

İstanbul'da, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'nda görevli altı kadın astsubay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden halatlarla botlara iniş gerçekleştirdi.

GÜNDEM 08.03.2024, 14:52 Buse Önder
Kadın komandolardan çılgın gösteri: Görenler gözlerine inanamadı

Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı'nda (JÖAK) görevli 6 kadın komando, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gerçekleştirdikleri cesur bir gösteriyle dikkatleri üzerine çekti. Köprüden halatla iniş yaparak adrenalin dolu anlar yaşayan komandolar, Ortaköy sahilinde toplanan vatandaşlar ve turistlerin ilgiyle izlediği etkinlikte büyük bir alkış aldı.

Köprüden halatla iniş sırasında çevredeki vatandaşlar ve turistler, bu heyecan verici gösteriyi cep telefonu kameralarıyla kaydederek anı ölümsüzleştirdi. Kadın komandoların sergilediği cesaret dolu performans, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde unutulmaz bir anı olarak yerini aldı.

‘Türk kadınının azim ve kararlılığı vurgulandı’

Etkinlik sonrasında kadın komandolar, botlarla Ortaköy sahiline getirildi. Sahilde karanfillerle karşılanan komandalar, gösterdikleri üstün performans için tebrik edildi.

Jandarma Üsteğmen Seher Cingöz, "Jandarma Genel Komutanlığımızın 185. kuruluş yıl dönümü ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde kahraman Türk kadının gücünü azim ve kararlılığını bir kez daha vurgulamak üzere iple erişim tekniğimizi kullanarak, inişimizi yapmış bulunuyoruz. Kadın jandarma komandolar olarak görevimizi canımızdan aziz bilip tüm faaliyetlerimizi bu ruhla icra ediyoruz" ifadelerini kullandı.

‘Kadın subay olmanın haklı gururunu yaşıyorum’

Jandarma Astsubay Üstçavuş Duygu Erdem ise duygularını şu sözlerle ifade etti: "Bugün burada 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden iniş faaliyetinin benim için farklı bir anlam ve önemi bulunmaktadır. Çünkü bu faaliyeti 2019 yılında Şırnak ilinde şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Esma Çevik tarafından 2014'te ilk kez gerçekleştirilmiştir. Ben de onun gibi bir kadın astsubay olmanın bu faaliyet içinde olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu vesileyle onu ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum"

Bu etkileyici gösteri, Türkiye'deki kadınların gücünü ve kararlılığını vurgulayan anlamlı bir etkinlik olarak hafızalarda yer edindi.

Yorumlar (0)