Denizli'de zehir tacirlerine baskın! 2 kişi tutuklandı
Denizli’de zehir tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda 2 şahıs tutuklandı.
![Denizli'de zehir tacirlerine baskın! 2 kişi tutuklandı](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/01/denizli_de_zehir_tacirlerine_baskin_2_kisi_tutuklandi_h110219_019e4.png)
Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süredir takip ettikleri 2 şüpheliye yönelik başarılı bir operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyon sonucunda 2 zehir taciri yakalanarak gözaltına alındı.
Şüphelilerin evleri ve araçlarında yapılan aramalarda ise polis ekiplerini şaşırtan bir manzara ortaya çıktı: Zehir tacirleri, evlerinin bir odasını uyuşturucu madde imal etmek amacıyla donatmışlardı.
Birçok maddeye el kondu
Yapılan detaylı aramalarda, 3 parça halinde 12,6 gram eroin, 48 gram metamfetamin, 3 gram tütünle karıştırılmış esrar, 22 kök saksı içerisinde hint keneviri, 1 adet havalandırma borusu ve filtresi, 4 adet projeksiyon aydınlatma cihazı, 2 adet mor renkli led aydınlatma, 1 adet çadır materyalleri ve 130 adet fişek ele geçirildi.
Soruşturma devam ediyor
Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adliyeye sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilen 2 şüphelinin evlerinde bulunan uyuşturucu madde imalatına dair malzemelerle birlikte ele geçirilen maddeler de delil olarak dosyaya eklendi.