Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladığı Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Gazze'deki son durumu görüştü.

GÜNDEM 05.03.2024, 21:22 06.03.2024, 18:24 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ı kabul etti

Türkiye, İsrail saldırılarının başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana bölgedeki gelişmeleri yakından takip ederken, önceliğin İsrail'in Gazze'deki katliamlarının bir an önce durdurulması olduğu her fırsatta ifade ediliyor. Bu hedefe mübarek ramazan ayı başlamadan ulaşılması için de yoğun diplomasi trafiği yürütülürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı 7 aylık bir aranın ardından Beştepe'de ağırladı.

Türkiye’nin temasları sürüyor

Bu kapsamda temaslarını hızlandıran Türkiye, hem Filistin yönetimi hem Hamas hem de diğer ülkelerle farklı düzeylerde görüşmeler gerçekleştiriyor.

Türkiye'ye önemli bir ziyarette bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile basına kapalı görüştü. Gazze'ye insani yardımların kesintisiz ulaştırılması için atılabilecek adımların da ele alındığı düşünülen ikili görüşmenin ardından basın açıklaması yapılması bekleniyor.

Yorumlar (0)