Bütün hainler toplanmış!

Bölücü terör örgütü YPG/PYD'nin sözde komutanı elebaşı "Mazlum Kobani" kod adlı Şahin Cilo lakaplı Ferhad Abdi Şahin'in yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

GÜNDEM 01.11.2019, 11:59
Bütün hainler toplanmış!

ABD Başkanı Donald Trump'ın telefon açıp teşekkür ettiği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bize teslim edin" dediği PKK/KCK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin sözde komutanı "Mazlum Kobani" kod adlı "Şahin Cilo" lakaplı terörist elebaşı Ferhad Abdi Şahin'in seneler önce bölücü terör örgütünün Kandil kampında azılı teröristlerden Duran Kalkan, Bahoz Erdal ve Sufi Nurettin gibi isimlerle bir mağarada çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

Türkiye tarafından kırmızı bültenle aranan ve İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan "Terörden Arananlar Listesi"nde en üst düzeydeki teröristlerin olduğu 4 milyon lira ödüllük kırmızı kategoride bulunan PYD elebaşı Ferhad Abdi Şahin, örgüt içinde "Şahin Cilo" kod adıyla, masumlaştırmak içinse Amerika tarafından "Mazlum Kobani" kod adıyla anılıyor.

Güvenilir kaynaklara dayanan bilgilere göre, gerçek adı Ferhat Abdi Şahin olan ve "Şahin Cilo" ya da "Mazlum Kobani" gibi farklı kod adları da bulunan PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin elebaşı, örgütün üst düzey liderleri arasında yer alıyor. 1967 doğumlu olan Ferhad Abdi Şahin, PKK'nın kurulmasından kısa bir süre sonra 1988’de örgüte katılmış bir terörist.

Abdullah Öcalan'ın PKK'daki sistem değişikliğine gittiği yıllarda PKK ve YPG'yi de içinde barındıran KCK yapılanmasındaki değişikliklerin görüşüldüğü toplantıların tümünde yer alan Mazlum Kobani (Ferhad Abdi Şahin), 2004 senesinden 2009 senesine kadar örgütün bütün silahlı eylemlerinin en üst düzeyde sorumluluğunu yürüten "Dr. Bahoz" kod adlı Fehman Hüseyin’in, aynı sene Mart ayında görevini "Sofi Nurettin" kod adlı Nurettin Halef El-Muhammed adlı Suriyeli teröriste devrettiği o anlarda da hazır bulunuyor. Terörist elebaşları Murat Karayılan ile Cemil Bayık’ın "ikametgâh" olarak tercih ettikleri Kandil’deki Hinere ve Belekati kamplarına yakın bir bölgede gerçekleştirilen sözde devir-teslim töreninde, beraberindeki teröristlerle alkış tuttuğu görülen Mazlum Kobani (Ferhad Abdi Şahin), o tarihlerde Duran Kalkan, Bahoz Erdal, Sofi Nurettin gibi PKK içinde kilit rollere sahip örgütün komuta kademesinden isimlerin de olduğu kalabalık terörist grup arasında bulunuyor.

Yedisi ayakta toplam 9 teröristin yer aldığı diğer fotoğrafın ise daha eski yıllara dayandığı bilinirken, söz konusu karede ağır makineli silahların olduğu terörist grup arasında önden ilk sıradaki kişi olarak göze çarpıyor.

Örgüt içi dengeleri derinden etkileyen değişim!

Terör örgütü içinde liderlik kavgasına sebep olan 12 yıl önceki bu değişim, aynı zamanda bölücü terör örgütü PKK’daki dengeleri de derinden sarsmıştı. O süreçte bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye kanadına getirilmek üzere eğitilen "Şahin Cilo" lakaplı ve "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhad Abdi Şahin'in, Suriye'ye gönderilmeden 4 yıl önce Kandil kampında jeneratörle aydınlatılan naylon brandalı mağarada KCK toplantısında çekilmiş yeni bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Türkiye-İran-Irak sınırlarının kesiştiği üçgende yer alan ve 70’in üzerinde mağaranın yer aldığı Kandil’in doğusunda 3 bin 500 rakımlı dağın 2 bin 300 rakımında yeraltı tünellerinden geçiş yapılabilen bir mağarada çekilen fotoğrafta, kalabalık bir terörist grubunun içinde Mazlum Kobani kod adlı Ferhad Abdi Şahin (Şahin Cilo), solunda PKK’lı "Abbas" kod adlı Duran Kalkan, onun solunda "Dr. Bahoz" kod adlı Suriyeli Fehman Hüseyin ve en solda da o tarihlerde HPG’nin başına getirilen Sofi Nurettin en ön sırada alkış tutuyor.

Örgütün lojistik destek için kullandığı 12 metre boyunda zikzaklı üç kapılı basınca dirençli bu mağaranın duvarlarında ise bölücü terör örgütü PKK’nın eyleme başladığı ilk yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri kahramanları tarafından öldürülen teröristlerden Mahsum Korkmaz ve Haki Karer’in resimleri bulunuyor.

İstihbarat kaynaklarına göre, Mazlum Kobani (Ferhad Abdi Şahin), söz konusu mağaradaki KCK toplantısında örgüte olan bağlılığını ve sadakatini tekrarlıyor.

Türkiye'deki 17 kanlı saldırının talimatını veren terörist!

Bölücü terör örgütü PKK’nın İmralı’daki lideri Abdullah Öcalan'ın "manevi evladım" dediği "Mazlum Kobani" için Kanada hükümeti sözde "savaşçı ödülü" vermeye hazırlanırken, 196 ülkede kırmızı bültenle aranan terörist başı Mazlum Kobani'nin Türkiye’de 17 kanlı saldırının doğrudan talimatını veren terörist olarak biliniyor. O eylemler arasında 18 askerimizin şehit edildiği Aktütün Karakolu baskını da bulunuyor. Terör örgütünün "şahin" kanadında yer alan terörist başı, PKK/PYD’liler arasında "Şahin Cilo" kod adıyla anılıyor.

Erdoğan "Bize verin" demişti!

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın doğrudan telefonla görüşüp, Suriye’deki eylemleri sebebiyle teşekkür ettiği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bölücü terör örgütü PKK-YPG'nin Suriye'deki elebaşı Mazlum Kobani'yi muhatap alan ülkelere seslenerek, "Bize teslim edin" dediği Şahin Cilo, Ekim 2015 tarihinden beri İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan "en çok aranan teröristler listesi"nde de en üst düzeydeki teröristlerin olduğu 4 milyon lira ödüllük kırmızı kategoride 9'uncu sırada bulunuyor.
1988 yılında katıldığı, 1997 yılından 2010 yılına kadar Kandil Dağı’nı merkez olarak seçen eli kanlı bölücü terör örgütünde Türkiye’ye yönelik pek çok kanlı eylemin emrini veren Mazlum Kobani, başına geçtiği PYD/YPG’de saldırılarını sürdürüyor.

İade talepnamesi Amerika'da

Türkiye, Mart 2011 tarihinde Suriye’de baş gösteren iç savaşın başlaması ile bölgeye geçen Mazlum Kobani’ye ilişkin geçtiğimiz günlerde çıkarılan kırmızı bültenin ardından, terörist başının iadesine ilişkin girişimde bulunmuş, tutuklanması talebini içeren iade talepnamesi Adalet Bakanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığına iletilmişti.

Suriye uyruklu terörist başı Ferhad Abdi Şahin, “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” ve “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ABD'den iadesine yönelik iade talepnamesi yürürlüğe sokulmuştu.

Yorumlar (0)