90 yaşındaki Bedriye Teyze oy kullanmaya sedye ile getirildi

Edirne’de yaşayan 90 yaşındaki Bedriye Altun, ambulansla getirildiği okulda sedyede oyunu kullandı.

GÜNDEM 31.03.2024, 18:55 01.04.2024, 11:12 Buse Önder
90 yaşındaki Bedriye Teyze oy kullanmaya sedye ile getirildi

Edirne'de yaşayan 90 yaşındaki Bedriye Altun, İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi ekipleri tarafından evinden ambulansla alınarak oy kullanacağı Kırkpınarağası Alper Yazoğlu Ortaokulu'na getirildi. Sağlık ekiplerinin yardımıyla sedye ile oy kullanacağı 1358 nolu sandıkta oyunu kullandı.

‘Ben bu halimle geldim, herkes gelsin’

Altun, oy kullandıktan sonra sağlık çalışanlarına "Sizlere de yük oldum evladım kusura bakmayın" diyerek teşekkür etti. Ardından, "Ben bu halimle sedye ile oy kullanmaya geliyorum, herkesin de oy kullanmaya gelmesi gerekiyor. 90 yaşımda sedye ile beni getirdiler. Herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Vatandaşlık görevini yerine getiren Altun, oyunu kullanmasının ardından tekrar ambulans ile evine bırakıldı.

‘Oy insanın namus borcudur’

Yaşlı kadının kızı Fikriye Altun, "Annem 90 yaşında ve oyunu kullanmak istedi. Biz de onu zor şartlarda olsa da getirdik. Oyunu kullandı ve çok mutlu. Annem herkesi oyunu kullanmasını istiyor ve oy insanın namus borcudur diyor" şeklinde konuşarak annesinin isteğini aktardı.

Yorumlar (0)