2 organize suç örgütü çökertildi: Elebaşları dahil 42 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ ve Konya’da eş zamanlı olarak ayrı ayrı düzenlenen “Kafes-37” operasyonlarında 2 organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Bakan Yerlikaya, toplam 42 örgüt üyesi şüphelinin yakalandığının bilgisini verdi.

GÜNDEM 07.02.2024, 09:36 07.02.2024, 09:38 Şeyda Gül
2 organize suç örgütü çökertildi: Elebaşları dahil 42 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı (KOM) koordinesinde, Elazığ ve Konya'da "Kafes-37" operasyonları düzenlendiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, Elazığ'da yapılan operasyonda şüphelilerin suçlarını şu şekilde sıraladı;

  • Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak,
  • Yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma,
  • Genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması,
  • Kasten yaralama ve mala zarar verme,
  • Tehdit ve hakaret eylemlerini gerçekleştirdikleri,
  • 6136 sayılı kanuna muhalefet ve uyuşturucu madde imal ve ticareti suçlarını işledikleri tespit edildi.

Konya'da yapılan operasyonda ise şüphelilerin; suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yağma ve silahla tehdit faaliyetlerinde bulunarak haksız menfaat temin ettikleri, kasten öldürme ve kasten yaralama, illegal kumar oynanan işletmelere çökerek tekelleşmeye çalıştıkları belirlendi.

2 örgüt elebaşı ve 40 üye gözaltında

Operasyonlarda, Elazığ'da elebaşılığını Ömer Faruk Bulut’un ve Konya’da elebaşılığını Engin Yolcu’nun yaptığı organize suç örgütlerinin çökertildiğini ifade eden Bakan Yerlikaya, örgüt elebaşları başta olmak üzere 42 örgüt üyesi yakalandığının bilgisini verdi. Operasyonlar sonucu 11 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet pompalı tüfek, 3 adet av tüfeği yakalandığını dile getiren Bakan Yerlikaya, çok sayıda fişek ve muhtelif miktarda uyuşturucu maddeye el konulduğunu ifade etti.

Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek

Organize suç örgütlerinin hiçbiri yüce Türk adaletinden kaçamayacağının söyleyen Bakan Yerlikaya, şafak sökerken de gün batarken de operasyonların aralıksız devam edeceğini kaydetti. Hepsinin bir bir kafese gireceğini vurgulayan Bakan Yerlikaya, “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her an enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)