BOTAŞ’tan doğalgaz açıklaması: Fiyatlar değişti mi?

BOTAŞ’tan yapılan açıklamada, 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak doğalgaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı duyuruldu.

EKONOMİ 30.01.2024, 10:50 31.01.2024, 09:13 Şeyda Gül
BOTAŞ’tan doğalgaz açıklaması: Fiyatlar değişti mi?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak doğalgaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığını açıkladı. Açıklamada, “Kuruluşumuzun doğalgaz toptan satış fiyatlarını; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım - işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Herhangi bir değişiklik yapılmadı

Bu kapsamda, BOTAŞ tarafından 01 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olan Doğalgaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı bilgisine yer verilen açıklamada, Household Energy Price lndex (HEPİ) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatının ülkemizde uygulandığını da belirtildi.

Yorumlar (0)