BOTAŞ açıkladı: 1 Ocak’tan itibaren doğal gaz fiyatlarında zam var mı?

BOTAŞ’tan yapılan açıklamada, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak doğal gaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı kaydedildi.

EKONOMİ 29.12.2023, 14:03 30.12.2023, 15:43 Şeyda Gül
BOTAŞ açıkladı: 1 Ocak’tan itibaren doğal gaz fiyatlarında zam var mı?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’den yapılan açıklamada, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak doğal gaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı duyuruldu. Açıklamada, doğal gaz toptan satış fiyatlarını; ülkenin ekonomik şartları, piyasa koşulları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım - işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlendiği ifade edildi. Bu doğrultuda tüketicilere sunulmakta olduğu belirtilen BOTAŞ açıklamasında, “Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olan Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır” ifadelerine yer verildi.

En düşük doğal gaz fiyatının…

BOTAŞ açıklamasında Household Energy Price lndex (HEPİ) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatının ülkemizde uygulanmadığı ifade edildi.

Yorumlar (0)