878 milyon lira destek ödemesi yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için bu ay 878 milyon lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını duyurdu.

EKONOMİ 19.05.2024, 16:58 20.05.2024, 18:08 Şeyda Gül
878 milyon lira destek ödemesi yapıldı

Çocuklara yönelik hizmetlere özel önem verdiklerini yaptığı yazılı açıklamayla belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetleri çeşitlendirdiklerini vurguladı. Bu doğrultuda Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi ile çocukları, ailelerinin yanında ve sosyal çevresi içerisinde desteklediklerini ifade eden Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı birer fert olarak yetişmeleri için çalıştıklarını dile getirdi.

878 milyon lira SED ödemesi yaptık

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini aktaran Bakan Göktaş, çocukların aile ortamında büyümelerinin, toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğuna inandıklarını belirtti. Bakan Göktaş, “Bu kapsamda çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için mayıs ayına ilişkin 878 milyon lira SED ödemesi yaptık” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)