Devlet okulunda "ezik sınıftasınız" kavgası!

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki bir devlet okulunda paralı sınıf açıldı. Veliler, "Çocuklar arasında 'ezik sınıftasınız' diye kavgalar çıkıyor." diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

EĞİTİM 14.10.2019, 12:20
Devlet okulunda "ezik sınıftasınız" kavgası!

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki Nihat Sami Banarlı Ortaokulu’nda 3 bin liraya özel sınıf açıldığını belirten veliler, devlet okulunda paralı sınıf açılmasına tepki gösterdi. 

Bir okul yöneticisi, söz konusu uygulamayı, “Veliler, bizi 3 bin lira aldığımız için mi şikâyet etti? Ne var ki bunda? Her okul özel sınıf açıp para alıyor. Hatta bir okul öğrenci başına 15 bin lira alıyor." sözleriyle savundu. 

"Devlet okulunda paralı özel bir sınıfın olması kabul edilemez"

Okulda İngilizce ağırlıklı paralı sınıfların bulunduğunu belirten bir veli, şunları söyledi:

"Veliler bir kereye mahsus 3 bin TL veriyor. Bir dahaki yılda ise bu özel sınıftaki çocuklardan 900 lira kitap parası alıyorlar. Özel sınıfa okulun en iyi hocaları giriyor. Devlet okulunda paralı özel bir sınıfın olması kabul edilemez. Çocuklarımız sorunlar yaşamaya başladı. Çünkü özel sınıfta okuyan öğrencilere hocalar daha iyi davranıyor. Çocuklar arasında ‘ezik sınıftasınız’ diye kavgalar çıkıyor. Kısacası Nihat Sami Banarlı Ortaokulu’nda parayı veren düdüğü çalıyor." 

Yorumlar (0)