Karadeniz'de gemi mayına çarptı: Dört Türk...

Tuna Nehri'ndeki bir limana tahıl nakleden Panama bayraklı sivil bir geminin, Karadeniz'de mayına çarptığı açıklandı. Gemide dört Türk denizcinin de bulunduğu ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

DÜNYA 28.12.2023, 19:05
Karadeniz'de gemi mayına çarptı: Dört Türk...

Ukrayna Güney Savunma Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen açıklamada, "Karadeniz'de Tuna Nehri'nde yer alan bir limana tahıl yüklemek amacıyla yola çıkan Panama bayraklı bir sivil gemi, düşman mayınına çarparak infilak etti. Gemi kontrolünü yitirdi ve üst güvertede yangın meydana geldi." ifadeleri kullanıldı. 

Gemiye sağlık personellerinin ulaştırıldığı kaydedilen açıklamada, patlama neticesinde iki denizcinin yaralandığı ve yaralılara tıbbi destek temin edildiği belirtildi. Dört Türk denizci hakkında açıklama

Denizcilik Genel Müdürlüğü, bahse konu gemide fitter, usta gemici, yağcı ve güverte stajyeri olarak görev yapan dört Türk denizcinin olduğunu duyurdu.

Gerçekleştirilen açıklamada denizcilerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edilirken, "Hadise AAKK Merkezimiz tarafından izlenmektedir." denildi.

Yorumlar (0)