Almanya başbakanı Olaf Scholz ikizini ABD senatosunda buldu

ABD’nin Delaware eyaletinden senatör Chris Coons ile Almanya başbakanı Olaf Scholz'un yüzlerinin benzerliği dikkat çekti. Ukrayna'ya askeri yardım konusunu görüşmek için bir araya gelen ikili sosyal medya hesaplarında birlikte fotoğraf paylaştı.

DÜNYA 10.02.2024, 11:09 12.02.2024, 09:36 Hanife
Almanya başbakanı Olaf Scholz ikizini ABD senatosunda buldu

Ukrayna’ya daha fazla destek verilmesi konusunu görüşmek üzere Almanya başbakanı Olaf Scholz , ABD senato üyesi Chris Coons ile  Washington DC'de bir araya geldi.

Yüz yüze görüşmede benzerliklerini fark eden ikili, birlikte bir fotoğraf çekinerek benzerliklerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

ABD'li senatör Coons paylaşımının altına Almanca "Wer ist wer?" yani "Kim kimdir?" notunu düşerek takipçilerinden tahminde bulunmalarını istedi.

Fotoğrafta ikilinin neredeyse aynı yüz hatlarına, gülümsemeye ve saçlara sahip olması dikkat çekti. 60’lı yaşlarında olan iki siyasetçinin 1.70 civarındaki boyları da aynı.

Almanya'nın 2021'de iktidara gelen üç partili koalisyon hükümetinin lideri Olaf Scholz da senatörün başlattığı şakayı devam ettirdi.

Scholz, X hesabında görseli yeniden paylaşarak, "Görsel ikizimi yeniden görmek harika" diye yazdı.

İkilinin siyasi ortak notlarının başında ise Ukrayna’ya daha fazla askeri destek verilmesini savunmaları var. Scholz bu konuyu ABD Kongresi’ne taşımak için dün ABD’li senatörlerle görüştü.

Yorumlar (0)