Önce evi yaktı sonra oturup izledi

Kocaeli'de bir kadın, evliliği 15 ay önce başlamış ve boşanma sürecinde olduğu kocasının evinde yangın çıkardı. Kadın, yangını başlattıktan sonra evin önündeki merdivenlere oturarak olayı izledi. Yaşanan olay hakkında açıklamalarda bulunan İbrahim Bıyıkoğlu, “15 ay ben bu kadının kahrını çektim ama ne çektiklerimi gel de bana sor. Zaten 'evi yakacağım' demiş ve nitekim de yaktı. Yangın başladığı esnada eşyalarını hazırladığını ve dışarı çıktığını gördüm. Psikolojim bozuldu” dedi.

YAŞAM 18.05.2024, 12:54 Melina Ay
Önce evi yaktı sonra oturup izledi

Yangın, Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Yenimahalle Ayaz Sokak’ta bulunan 3 katlı evin 3’üncü katında meydana geldi. İddiaya göre, 15 ay önce evlenen İbrahim Bıyıkoğlu (62) ile S.B. (39) arasında ciddi geçimsizlik yaşandı. Çift arasındaki anlaşmazlıkların artmasıyla birlikte Bıyıkoğlu, 5 gün önce avukatları aracılığıyla boşanma davası açtı. Boşanma sürecinde kadın üst katta, kocası ise alt katta yaşamaya başladı. Bugün ortaya çıkan başka bir iddiaya göre de, S.B. eşyalarını topladıktan sonra evi ateşe verdi ve kapının önünde beklemeye başladı. Olayı gören Bıyıkoğlu ve gelini, yaşananları cep telefonu kamerasıyla kayda aldıktan sonra 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yangın kısa sürede söndürülürken, kadın gözaltına alındı ve hazırladığı eşyalar da polis ekipleri tarafından alındı. Yangın nedeniyle üst katın tamamı zarar gördü ve polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

“Psikolojim bozuldu”

Yaşananlara olaya ilişkin açıklama yapan Bıyıkoğlu, “Avukatımla bir hafta önce konuştum. Eşimin psikolojik dengesinin bozuk olduğunu söyledim. 'Kadını evden uzaklaştırın, onu istemiyorum' dedim. 3-4 kere karakolluk olduk. Pazartesi gidip boşanma davası açtım, avukatlara, 'kadını evden uzaklaştırın' dedim. Tekrar karakola gidip kadını evden uzaklaştırmaları için talepte bulundum ama savcının kararı olduğu için bir şey yapamayacaklarını söylediler. 'Kadının psikolojik sorunları var, korku içinde yaşıyorum, Kadını bana bilerek verdiler' dedim. Evlenmeden önce ablası bana, '4 ay sonra gör, seni rahatsız edecek, onun yanında duramayacaksın' dedi. 4 ay sonra gerçekten de sorunlarımız başladı. Rahmetli eşimle 30 yıl yaşamadığım sorunu 15 aylık evliliğimde yaşadım. Tahammülüm kalmadı, çocuklarım huzursuz oldu, onların üzerlerine yürüdü. Gelinime şiddet uyguladı. Küfürler, hakaretler ediyordu. Mahalleye rezil olduk. S.B. benim ikinci eşim, 15 ay önce evlendik. 15 ay ben bu kadının kahrını çektim ama ne çektiklerimi gel de bana sor. Zaten 'evi yakacağım' demiş ve nitekim de yaktı. Yangın başladığı esnada eşyalarını hazırladığını ve dışarı çıktığını gördüm. Psikolojim bozuldu" diye konuştu.

Yorumlar (0)