Meteoroloji’den son dakika uyarısı: İstanbul dahil 30 il için alarm verildi

Meteoroloji’den yapılan uyarıda, sis ve pusun etkili olduğu İstanbul dahil 30 ilde yarından itibaren kuvvetli sağanak beklendiği kaydedildi.

YAŞAM 01.03.2024, 08:55 Şeyda Gül
Meteoroloji’den son dakika uyarısı: İstanbul dahil 30 il için alarm verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 Mart Cuma gününe ilişkin hava tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, yurdun batı ve kuzey kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirtilen uyarıda, İzmir, Muğla, Aydın ve Balıkesir'in kıyı ilçelerinin akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğinin tahmin edildiği duyuruldu.

Çığ tehlikesi ve yoğun pus, sis uyarısı

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde çığ tehlikesi bulunduğu ifade edilen açıklamada, dikkatli ve tedbirli olun uyarısı yapıldı. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere pus, yer yer sis beklendiğinin de altı çizildi. .

Cumartesi çok sayıda ilde sağanak

Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren İstanbul dahil olmak üzere 30 ilde sağanak yağışın etkili olması beklendiği aktarıldı.

Yorumlar (0)