Trabzonspor ikinci yarıda açıldı, rakibini gole boğdu
Trabzonspor, lig maçında ağırladığı Karagümrük'ü konuk etti. İkinci yarıda attığı gollerle rakibini farklı mağlup eden bordo-mavililer, 3. sıradaki yerini korudu.
![Trabzonspor ikinci yarıda açıldı, rakibini gole boğdu](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/03/trabzonspor_ikinci_yarida_acildi_rakibini_gole_bogdu_h111928_70163.jpg)
Teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'de Fatih Karagümrük'ü ağırladı. 29. hafta maçında ilk golü deplasman takımı attı. Markao'nun kafa golü, Fatih Karagümrük'ü 1-0 öne geçirdi.
Bardhi'nin golü eşitliği sağladı
Ev sahibi Trabzonspor, bu golün ardından rakip kaleye ataklarını sıklaştırdı. Bardhi'nin 32. dakikadaki golüyle skor 1-1'e geldi. İlk yarı bu skorla sonuçlandı.
Goller peş peşe geldi
Davide Biraschi'nin 64'üncü dakikada kendi kalesine attığı golle Trabzonspor 2-1 öne geçti. Trezeguet (70) ile Pepe'nin (76) golleriyle sor 4-1'e geldi.
Trabzonspor farklı kazandı
Umut Bozok'un 90+5'teki golü, skoru belirledi. Karşılaşmayı 5-1 kazanan Trabzonspor, puanını 49'a yükseltti. Karagümrük ise 29 puanla 16. sırada kaldı.
90' Karşılaşma sona erdi.
— Trabzonspor (@Trabzonspor) March 9, 2024
Trabzonspor 5-1 VavaCars Fatih Karagümrük #TSvFKG pic.twitter.com/dJbIBZcJIT