Yılmaz’dan Gazze açıklaması: Dikkatlerin insanlık suçlarına yoğunlaşmasını diliyoruz

Gazze’de artan gerilimin bir an önce düşmesini istediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Dikkatlerin Gazze'de yaşanan insanlık suçlarına yoğunlaşmasını diliyoruz” dedi.

SİYASET 14.04.2024, 17:50 Şeyda Gül
Yılmaz’dan Gazze açıklaması: Dikkatlerin insanlık suçlarına yoğunlaşmasını diliyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bölgemizde artan gerilimin bir an önce düşmesini ve dikkatlerin Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına yoğunlaşmasını dilediklerini söyledi. Yılmaz, “Ateşkesin sağlanması, insani yardımların mazlum Filistin halkına kesintisiz ulaştırılması ve iki devletli kalıcı barış sağlamaya yönelik siyasi sürecin başlatılması için Türkiye olarak her türlü çabayı sarf etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Savaşın kazananı, adil bir barışın kaybedeni olmaz

Yaşanan katliamlara sessiz kalarak İsrail’e koşulsuz destek olanların bölgesel gerilimi artırmakta olduğunu kaydeden Yılmaz, Netanyahu yönetiminin suçlarına ortak olmakta olduklarını aktardı. Uluslararası toplumun hukuka dönmesi, haklı olanın yanında durması ve İsrail yönetiminin saldırılarını durdurması için tavır alması, insani olduğu kadar tarihi ve stratejik bir gereklilik olduğunu anlatan Yılmaz, “Savaşın kazananı, adil bir barışın kaybedeni olmaz” dedi.

Yorumlar (0)