MHP adayını geri çekti: İşte destekleme kararı aldıkları aday…

MHP’den yapılan açıklamada, Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde belediye başkan adayını geri çektikleri duyuruldu. Açıklamada, seçimde Cumhur İttifakı adayı AK Partili Fırat Yayla'yı destekleyecekleri bilgisine yer verildi.

SİYASET 20.02.2024, 00:40 Şeyda Gül
MHP adayını geri çekti: İşte destekleme kararı aldıkları aday…

MHP Babaeski İlçe Başkanı Sait Güroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda partisinin Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde aday gösterdiği Hakan Arıcı'yı adaylıktan çektiğini açıkladı. AK Parti'nin adayı Fırat Yayla'yı destekleyeceklerini kaydedilen açıklamada, “Değerli Babaeski halkı, Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemizin ve Babaeski'mizin geleceği için her zaman en doğru kararları almayı görev edindik” denildi.

AK Parti'nin adayı Fırat Yayla'yı destekleme kararı almış bulunmaktayız

Bu bağlamda Cumhur İttifakı'nın birlikteliğini ve gücünü pekiştirmek adına Babaeski Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin adayı Dr. Fırat Yayla'yı destekleme kararı almış bulunduklarını belirten Güroğlu, bu kararın Babaeski'nin daha iyi yönetilmesi, hizmetlerin en üst seviyede sunulması ve ilçenin kalkınması adına atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi. Hakan Arıcı'nın özverisi ve Cumhur İttifakı'na olan sadakati bu kararın alınmasında büyük bir rol oynadığını dile getiren Güroğlu, “Babaeski'mizin menfaatleri doğrultusunda birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, Dr. Fırat Yayla'nın liderliğinde Babaeski'yi daha aydınlık yarınlara taşıyacağımıza inancımız tamdır. Hep birlikte daha güçlü bir Babaeski için çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)