İYİ Parti’de deprem! İstifalar peş peşe geliyor: İstanbul Milletvekili partiden istifa etti

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Zonguldak'ın Gökçebey İlçe Belediye Başkanı Vedat Öztürk de İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı.

SİYASET 06.12.2023, 17:29 Şeyda Gül
İYİ Parti’de deprem! İstifalar peş peşe geliyor: İstanbul Milletvekili partiden istifa etti

İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. “Kurucular Kurulu üyesi olduğum İYİ Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım” ifadelerini kullanan Yanıkömeroğlu, partisinin kuruluş amaç ve ilkelerinden bir süredir uzaklaşmış olmanın üzüntüsü içerisinde olduğunu kaydetti. Yanıkömeroğlu, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemin çıkarlarına öncelik vererek çalışmalarıma devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Vedat Öztürk de istifa etti

Zonguldak'ın Gökçebey İlçe Belediye Başkanı Vedat Öztürk de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. İki dönem boyunca belediye başkanı seçilen Vedat Öztürk, 2019 yılında üye olduğu İYİ Parti'den istifa ettiğini belirterek, “İki dönemdir bana vermiş olduğunuz destekle bana belediye başkanı olma gururunu yaşattınız. Bende bu kutsal görevde verdiğiniz desteğin karşılığı olarak sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştım” dedi.

Gördüğü lüzum üzerine 2019 yılında üye olduğu İYİ Parti’den bugün itibari ile üyeliğini sonlandırdığını ifade eden Öztürk, bu süreç içinde önemli bir misyon üstlenmiş olan ve bu uğurda birlikte yol yürüdüğü, özveriyle hizmet eden tüm yol arkadaşlarına şükranlarını sundu.

Gökçebey İlçe Belediye Başkanı Öztürk, daha önce de AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçmişti.

Yorumlar (0)