Erdoğan, “Bu seçim benim için bir final” sözleriyle son kez seçime gireceği açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Benim için bu bir final, yasanın verdiği yetkiyle bu seçim benim son seçimim, çıkacak netice benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak” ifadelerini kullandı.

SİYASET 09.03.2024, 01:12 Şeyda Gül
Erdoğan, “Bu seçim benim için bir final” sözleriyle son kez seçime gireceği açıkladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Gençlik Buluşması öncesinde vakfın 81 il temsilcisiyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Çok önemli bir dönemin arifesinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ın Türkiye'de bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Bu dönüm noktasında tüm İslam dünyasının gözlerinin Türkiye'de olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'de ne olacak? Her ne kadar bu bir genel seçim değilse de yerel seçimde gözler, AK Parti'nin bu seçimlerden alacağı netice ne olacak? Onun için tabii çok güçlü bir gençliğe sahip olan davamız, inşallah sandıkları adeta patlatırcasına 31 Mart akşamında o farklı bakanlara gereken cevabı verecektir diye inanıyorum” şeklinde konuştu.

Çünkü benim için bu bir final

Seçimlere 22 gün kaldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 günü en güzel şekilde değerlendirerek, gerek ana kademe, gerek kadın kolları, gerek gençler, beraberce bir çalışmayla inşallah gerekli cevabı sandıkta vereceklerini ifade etti. Ardı arkası kesilmeyecek şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, adeta nefes almaksızın koşturduklarını belirtti. “Çünkü benim için bu bir final. Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçimim ama buradan çıkacak netice benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, onun için de hazırlıkları buna göre yaptıklarını belirtti. Adını da buna göre atmaları gerektiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok farklı bakanlara karşı gereken cevabı istiyoruz ki 31 Mart akşamı verelim. 1 Nisan'dan itibaren de yeni bir dönemi inşallah başlatalım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)