DEVA kararını verdi: 3 ay içinde yapılacak

DEVA Partisi’nden yapılan açıklamada, 2. Olağan Büyük Kongre'nin 3 ay içinde yapılmasının kararlaştırıldığı ifade edildi.

SİYASET 03.04.2024, 12:14 03.04.2024, 17:27 Şeyda Gül
DEVA kararını verdi: 3 ay içinde yapılacak

DEVA Partisi'nden yapılan açıklamada, Genel Merkez Başkanlık Kurulu’nun bugünkü toplantısında 31 Mart yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiği kaydedildi. Kurulun, DEVA Partisi'nin seçimlerde aldığı neticenin kamuoyunun ve partiye gönül verenlerin beklentilerinin çok gerisinde kaldığını samimi bir biçimde kabul ettiği vurgulanan açıklamada, seçimlerde alınan sonuçların, "Nerede yanlış yaptık?", "Daha iyi nasıl olabilirdi?" hususlarını amasız bir biçimde ve mazeretlere sığınmadan ayrıntılı şekilde değerlendirildiği belirtildi.

En yüksek karar organı büyük kongredir

Seçim sonuçlarının en kısa zamanda Genel Merkez Yönetim Kurulunda da aynı açık yüreklilikle değerlendirileceği belirtilen açıklamada, bu süreçte teşkilat mensuplarının adayların, gönüllülerin ve sözü olan herkesin değerlendirme ve önerilerinin alınacağı ifade edildi. DEVA Parti’inin genel merkez organlarının, insan kaynaklarının, söylem, hedef ve politikalarının değerlendirilmesini yapacağını vurgulayan açıklamada, “Yenileyecek en yüksek karar organı büyük kongredir. Bu kapsamda, Genel Merkez Başkanlık Kurulu, Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından daha önce başlatılmış bulunan ve yerel seçimler nedeniyle yavaşlamış olan ikinci olağan ilçe ve il kongrelerinin büyük kongre toplantısının üç ay içinde yapılmasını sağlayacak şekilde ivedilikle tamamlanmasını kararlaştırmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)