DEM Parti İstanbul adayını ne zaman açıklayacağını duyurdu

DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını 9 Şubat'ta açıklamayı düşündüklerini duyurdu.

SİYASET 07.02.2024, 14:38 08.02.2024, 11:23 Şeyda Gül
DEM Parti İstanbul adayını ne zaman açıklayacağını duyurdu

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olmayacağının açıklanmasıyla ilgili konuştu. “Sayın Demirtaş'ın kendi açıklamaları medyaya ulaştı. Açıklamasında çok açık bir şekilde de dile getiriyor. Sayın Başak Demirtaş'ın adaylık sürecindeki açıklamaları gerçekten partimize, mücadelemize güç katmıştır” diyen Temelli, dolayısıyla kendisinin hem Sayın Başak Demirtaş ile hem tüm arkadaşlarının büyük bir mücadelenin parçası olduklarını ifade etti. Bu süreçle ilgili de partinin sözcüsü Ayşegül Doğan’ın geçtiğimiz Pazar günü bir açıklama yaptığını hatırlatan Temelli, “Bizim İstanbul'da aday çıkartacağımızı ve aday meselesinin de kurullarımızda değerlendirildiğini, 9 Şubat günü de bu konuyla ilgili açıklama yapacağını söylemişti. Bu süreç içerisinde kurullarımız çeşitli adaylarla görüştüğü gibi Sayın Başak Demirtaş ile de müzakere yapmışlar ve ortak bir karara ulaşılmış, bunun neticesinde de kendilerinin açıklaması kamuoyuna ulaştı. Kamuoyu da bu konuyla ilgili bilgilendirildi” ifadelerini kullandı.

9 Şubat'ta açıklanacak

İstanbul adayını 9 Şubat'ta açıklamayı düşündüklerini belirten Temelli, “Bu konuyla ilgili çalışmalar kurullarımız tarafından yoğun bir şekilde sürdürülüyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)