CHP lideri Özel'den bayram mesajı: Yurttaşlarımız yeni bir Türkiye'nin kapılarını araladı

CHP lideri Özgür Özel Ramazan Bayramı mesajında, "Oruç ibadetinin ayı olan Ramazan ayını hep birlikte idrak ettik. Yarın kavuşacağımız Ramazan Bayramı'ndan 10 gün önce milletimiz bir büyük demokrasi bayramını, bir büyük demokrasi şölenini geride bıraktı. Tüm yurttaşlarımız oy tercihleriyle merkezi iktidarı yerelden dengeledi ve yeni bir Türkiye'nin kapılarını araladı" ifadelerini kullandı.

SİYASET 09.04.2024, 17:26 10.04.2024, 17:40 Hanife
CHP lideri Özel'den bayram mesajı: Yurttaşlarımız yeni bir Türkiye'nin kapılarını araladı

Ramazan Bayramı dolasıyla bir mesaj yayınlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ekonomik krize ile  geçtiğimiz seçime atıfta bulunurken. Bu sabahki İsrail'e ticari sınırlamayı da değerlendirdi.

"Ülkemiz, Ramazan Bayramı’na büyük bir ekonomik krizin tam ortasında, derin bir yoksulluğun içinde giriyor" diyen Özel, "Ramazan Bayramı’nın ardından yönettiğimiz belediyelerimiz vasıtasıyla ve Parlamento’da Grubumuzla, ekonomik krizden etkilenen geniş halk kesimlerinin, emeklilerin, beyaz, mavi, gri yakalı işçilerin, asgari ücretlilerin, memurların, gençlerin sorunlarını çözebilmek ve bu krizin etkilerini azaltabilmek için elimizden geleni yapacağız. Yoksulluğu yönetmek değil yoksulluğu bitirmek üzere sosyal politikalar öneriyoruz, önereceğiz.” İfadelerine yer verdi.

İsrail ile ticareti kısıtlama

Mesajında bu sabah duyurulan İsrail ile ticaret sınırlandırılmasını değerlendiren Özel, “Tüm İslam alemi ve tüm insanlığın yüreğini acıtan Gazze’deki katliama karşı yurttaşlarımızdan yükselen ve bizim de sahiplendiğimiz İsrail ile ticaretin kesilmesi taleplerine kulaklarını tıkayan Cumhur İttifakı’nın Ramazan ayının son gününde ilan ettiği kısmi kısıtlamayı yetersiz de olsa bir ilk adım olarak değerlendiriyoruz. Gazze başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki mezalimin son bulmasını temenni ediyorum. Tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın yeni ve güzel başlangıçlara vesile olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)